Strona główna Edukacja Warsztaty psychologiczne dla maturzystów

Warsztaty psychologiczne dla maturzystów

895
0
PODZIEL SIĘ
Uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie, 24 stycznia wzięli udział w warsztatach psychologicznych. Zajęcia z maturzystami zorganizowane zostały dzięki współpracy z Uniwersytetem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie w ramach programu „Strefa Młodzieży”.
Jest to nowatorskie przedsięwzięcie profilaktyczno-edukacyjne, którego celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi w wieku licealnym. W bieżącym roku szkolnym zajęcia z uczniami przeprowadził Adam Zadrożny – trener Uniwersytetu SWPS. W trakcie warsztatów maturzyści mają możliwość poznania praktycznego zastosowania psychologii w życiu codziennym – jak zarządzać czasem, jak radzić sobie ze stresem maturalnym, w jaki sposób efektywnie się uczyć. Spotkania z psychologią w ramach Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS organizowane są w szkole od kilku lat i zawsze cieszą się one dużym zainteresowaniem.
Oto, co na temat zajęć sądzą tegoroczni maturzyści:
Matura – słowo, które trzecioklasiści odmieniają ostatnimi czasy przez wszystkie możliwe przypadki, w każdej możliwej sytuacji. Krótkie warsztaty psychologiczne, które przeprowadził z nami pan Adam, dały nam cenne wskazówki do tego, jak nie dać się przytłoczyć wyzwaniu, z którym zmierzymy się już w maju. Podczas 45-minutowej rozmowy dowiedzieliśmy się między innymi, jak nauczyć się walczyć ze swoim wewnętrznym „leniem” i skutecznie zmotywować się do nauki. Pan Adam wytłumaczył nam również, jak radzić sobie z brakiem czasu i jak ważne jest efektywne nim zarządzanie. Wszystko to w luźnej, bardzo swobodnej atmosferze. Łatwość komunikacji prowadzącego i ciekawy dla nas temat, sprawiły, że każdy wyszedł z klasy mądrzejszy o cenne wskazówki, które mogą być dla nas naprawdę pomocne podczas przygotowań do majowych egzaminów. Możemy tylko żałować, że warsztaty trwały tak krótko, bo z przyjemnością moglibyśmy słuchać rad i ciekawostek od Pana Adama dłużej Mateusz Sadowski, kl.3d.
To były jedne z lepszych warsztatów, w jakich uczestniczyłam. Prowadzący był dobrze przygotowany, wiedział o czym mówi i co chce nam przekazać, a co najważniejsze – sprawiało mu to przyjemność. Atmosfera była przyjazna, bez napięcia i niekomfortowej ciszy. Poruszaliśmy tematy, które nam, maturzystom, wydawały się najbardziej potrzebne do zredukowania przedmaturalnego stresu i zorganizowania czasu. Jedynym minusem był czas, który dość mocno nas ograniczył, podczas gdy my chcieliśmy jeszcze więcej!Agnieszka Olender, kl. 3a.
ZSO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpotkanie o smaku czekolady
Następny artykułZmiana dowódcy