Strona główna Sochaczew miasto Walentynkowa gala seniorów

Walentynkowa gala seniorów

993
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewskie Centrum Kultury i Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, zorganizowali 14 lutego w sali SCK przy ulicy Żeromskiego koncertową galę pod hasłem „Miłość nie zna granic”. Gwiazdą koncertu była Nina Nowak, wybitna śpiewaczka operowa.

Mimo wczesnej pory sala była szczelnie wypełniona, gdyż koncert adresowany był głównie do seniorów, a Walentynki były tylko okazją do podkreślenia idei, że prawdziwa miłość nie kończy się z przejściem w wiek emerytalny.
Już od wejścia na gości czekały stoiska przygotowane przez sochaczewskie organizacje zrzeszające środowiska seniorów m.in. Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Włókienko” oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie, a także Szpital Powiatowy i Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Na parterze i piętrze Centrum rozwieszone były prace malarskie i rękodzielnicze seniorów powstałe na zajęciach artystycznych w ramach projektu „Czas dla seniorów”.
Można było też skorzystać z okazji i zbadać sobie poziom cukru. Robili to nie tylko seniorzy, ale też młodsze osoby.
Przybyłych powitała w holu wiązanka znanych melodii zespołu Senior Band, który potem przygrywał na sali do chwili rozpoczęcia uroczystej gali, którą poprowadzili Daniel Janiak i Jakub Milewski. Wręczono upominki i kwiaty uczestniczkom projektu „Czas dla seniorów”, i podziękowano za piękną wystawę, która będzie prezentowana przez najbliższy miesiąc.
Jako pierwszy na scenie pojawił się – w żywiołowej prezentacji – zespół Teraz My, szóstka śpiewających i tańczących dziewcząt z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. Opiekunem grupy i instruktorem śpiewu jest Małgorzata Czubiel.
Potem pamiątkowymi plakietkami uhonorowani zostali przedstawiciele – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sochaczewie, Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Włókienko”, zespołu Senior Band, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. Doceniono w ten sposób ich wkład w zapewnienie seniorom atrakcyjnych zajęć oraz rozwijanie twórczych pasji.
Najbardziej jednak wyczekiwana była gwiazda wieczoru – Nina Nowak. Powitała publiczność nieśmiertelnym szlagierem z filmu „Love story”. Nie zabrakło też arii operowych, w tym „Usta milczą, dusza śpiewa”. Artystka zachęcała publiczność, by wspólnie z nią śpiewała. Były też hity, takie jak „My heart will go on”, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, znane utwory o miłości Elvisa Presley’a.
W przerwie wystąpili soliści z zespołu Abstrakt, prezentujący niezwykle wypracowane tańce z ostatniego programu, oraz aktorzy Teatru Maska z wierszami Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Szekspira oraz fragmentami Pisma Świętego.
Nina Nowak zachwyciła publiczność pięknem głosu, wysoką skalą możliwości wokalnych, urodą, kobiecym wdziękiem i skromnością. Choć to znakomitość podziwiana na całym świecie, to jednak potrafiła sobie zjednać sochaczewską publiczność. Artystka na koniec wykonała znany przebój Franka Sinatry „My way”, którym bisowała.
Finał koncertu był jak zwykle okazją do losowań nagród ufundowanych przez sponsorów dla publiczności. 20 osób wróciło do domu z upominkami.
Kolejna gala dla seniorów za rok o tej samej porze.
Bogumiła Nowak
Fot. Bogumiła Nowak