Strona główna Kultura W wielkanocnym nastroju

W wielkanocnym nastroju

857
0
PODZIEL SIĘ

KOŻUSZKI PARCEL Marcowe „Ze Sztuką Spotkanie” miało już wielkanocny nastrój. Gabriela Frej wystawiła ręcznie malowane jajka. Te mikro dzieła sztuki zachwycają niesamowitą precyzją wykonania. Pani Gabriela tak opowiedziała o swojej twórczości: – Jakiś czas temu przed Wielkanocą zaczęłam robić koszulki na jajka. Były dekorowane kokardkami, perełkami i spodobały się. Następnie dostałam malowane jajko i zaczęłam je malować. Pierwsze nie były zbyt udane, ale się nie zraziłam. Po pewnym czasie zauważyłam, że przed malowaniem nie planuję, co ma być na jajku, a pędzelek sam prowadzi moją rękę. Zaczęło mi się podobać to, co robię. Cały czas coś udoskonalam. Oprócz jajek maluję także przeźroczyste bombki. Nie potrafię natomiast odnaleźć się na płaszczyźnie. Do tej pory namalowałam tylko jeden niewielki obraz.
Oprócz podziwiania cudeniek pani Gabrysi można było usłyszeć fragment książki „Splątane dzieje”. Odczytał go jeden z autorów – Radosław Jarosiński (Gabriela Frej jest współautorką). Jest to opowieść o dwudziestoleciu międzywojennym w Sochaczewie. Autorzy oparli się na wspomnieniach Alicji Przybysz i Haliny Newczyńskiej. Z pewnością będzie to ciekawe uzupełnienie wiedzy o życiu w naszym mieście.
Część muzyczną wypełnił śpiew Anity Znamirowskiej. Młoda i utalentowana uczennica ZSCKP „80” zaprezentowała między innymi piosenki z repertuaru Edyty Geppert (Zamiast), Renaty Przemyk (Babę zesłał Bóg), Kayah (Kiedyś byłam różą), Beyonce (Crazy in Love), a nawet Franka Sinatry (I Love You Baby).
Kolejny wieczór w Jezioranach przeszedł do historii. Nie ma się co martwić, w kwietniu odbędzie się następny. Organizatorzy powoli szykują się do II Targów Sztuki, które planowane są w drugiej połowie czerwca.
Tomasz Ertman