Strona główna Kronika kryminalna Uratowała tonącego psa

Uratowała tonącego psa

942
0
PODZIEL SIĘ
Młodzieszyn
Dzielnicowa Judyta Krupa, z posterunku w Młodzieszynie, nie wahała się przed wejściem w lodowatą wodę, by wyciągnąć tonącego psa. Dzięki niej zwierzę zostało ocalone.
Policjanci w posterunku w Młodzieszynie zostali zawiadomieni w poniedziałek, 10 stycznia, przez jedną z mieszkanek, która zauważyła tonącego psa w rzece. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce pomoc oraz poinformował o zdarzeniu straż pożarną.
Pod psem załamał się cienki lód i zwierzak sam nie był w stanie dotrzeć do brzegu. Najpierw policjanci próbowali dotrzeć do niego, idąc po leżącym na rzece drzewie, lecz kiedy to zawiodło, a odległość między nimi i zwierzakiem nadal była nadal zbyt duża, to zdecydowali się na radykalną akcję. Judyta Krupa, asekurowana przez kolegę z patrolu, weszła do wody i wspólnie z nim wyciągnęła psa na brzeg. Zmarznięty i przestraszony czworonóg trafił pod opiekę kobiety, która poprosiła o pomoc policję.
Do psa wezwano również lekarza weterynarii. Zwierzak przeżył dzięki interwencji i determinacji mundurowych, którzy mimo mrozu nie zawahali się wejść do lodowatej wody, by go uratować. Z wstępnych ustaleń wynika, że pies był bezdomny.
BN
Fot. PP Młodzieszyn