Uczniowie „Chopina” chorym dzieciom

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie 22 grudnia 2016 roku był dniem pełnym wzruszeń. Wszystko to za sprawą świątecznego nastroju, jaki panował w naszej szkole.
Wspólne kolędowanie podczas Wigilii szkolnej oraz Wigilii klasowych, życzenia składane kolegom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, zapach rozdawanych przez uczniów pierników – wszystko to zbliżało całą społeczność szkolną i przypominało, że święta tuż tuż.
Tego dnia również podsumowano liczne działania charytatywne, które w ostatnim czasie organizowane były w naszej szkole. Liderzy „Szlachetnej Paczki” podziękowali za zaangażowanie w akcję, dzięki której wiele rodzin z naszej okolicy uzyskało pomoc.
Finał miały również przedsięwzięcia, których inicjatorami byli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Takim działaniem była akcja „Uszyj pluszaka dla dzieciaka”. To projekt naszego wolontariatu, a jej pomysłodawczyniami były uczennice klasy 3B gimnazjum. Dzięki zaangażowaniu uczniów gimnazjum i liceum, którzy uszyli zabawki według własnego projektu, udało się przygotować wspaniałą paczkę dla dzieci z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla dzieci przebywających na Oddziale, delegacja ze szkoły przekazała w piątek pluszaczki pani ordynator Elżbiecie Matuszewskiej-Woźnicy. Na oddział trafiły również książeczki, klocki i zabawki, które Samorząd Uczniowski zakupił ze świątecznego kiermaszu słodkości.
Mamy nadzieję, że dzieci, które w okresie świątecznym przebywały w szpitalu, choć na chwilkę zapomniały o swoich smutkach.
Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli akcję, serdecznie dziękujemy.
Katarzyna Najdzik-Stępień

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz