Strona główna Sochaczew gmina Święta w nowym domu

Święta w nowym domu

983
0
PODZIEL SIĘ
Gawłów
Gdy w połowie roku wybuchł pożar w Gawłowie, kilkuosobowa rodzina znalazła się w bardzo ciężkiej sytuacji. Nie posiadała funduszy na odbudowę. Jednak dzięki wsparciu i życzliwości ludzi udało się przywrócić im dom.
– Jestem bardzo szczęśliwa, że znalazło się tak wielu sponsorów. Gdyby ich nie było, to nic by z tego nie wyszło. Ludzie dali pieniądze i dało się więcej zrobić, aby rodzina miała godne warunki do życia. Już mieszkają w nowym lokum i spędzili w nim święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Dla nich to ważne, że mają ciepło, wodę i będą dalej godnie żyć – poinformowała Agnieszka Offerczak-Ciura, radna, która zaangażowała się organizacyjnie w pomoc pogorzelcom.
Mnie zaś cieszy, że udało się pobudować tym ludziom zupełnie nowy dom, o którym nawet nie marzyli. Te, niecałe 50 metrów, które mieli wcześniej, a to co teraz mają, to jak ziemia do nieba – dodał Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew – Również mieszkańcy Dachowej mieli problem, bo dom się obsunął i tylko strażakom z OSP zawdzięczają, że ci wykonali naprawę i zabezpieczenie budynku. Należy się też podziękowanie pani Grażynie Tyde z pomocy społecznej za organizację wsparcia tym rodzinom w trudnej, życiowej sytuacji.
BN
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFundusz na Centru
Następny artykułBezpieczniej na drodze