Starsi panowie zagrali

Po raz dziewiętnasty odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Henryka Orzeszka. Tym razem w hali sportowej Gimnazjum nr 2 rywalizowali oldboye. Na starcie stanęło sześć drużyn, które zagrały systemem „każdy z każdym”.
W pierwszej rundzie Orkan łatwo pokonał Wisłę Płock, a Bzura ograła „starszych panów” z Kielc. W drugiej nie było już tak dobrze. Bzura przegrała z Cracovią, a Orkan zremisował z Czarnymi Koszulami. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich minutach. Polonia dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale sochaczewianie potrafili wyrównywać rezultat meczu.
W trzeciej rundzie rozegrane zostały derby. Orkan prawie przez cały mecz miał przewagę, jednak pierwszego gola strzelił dla biało-zielonych Łukasz Pacholski. Wyrównał strzałem z dystansu Ireneusz Łukawski. Orkan mógł mecz wygrać, gdyż w ostatniej minucie Piotr Szatkowski dwukrotnie przegrał pojedynek sam na sam z Wojciechem Wiciakiem.
W czwartej rundzie Bzura przegrała 1:2 z Cracovią. Remis dla chodakowian mógł uratować Grzegorz Szypszak. Niestety piłka po jego strzale w ostatniej akcji meczu trafiła w poprzeczkę. Orkan natomiast wykorzystał swoją szansę, wygrywając z przybyszami z Gór Świętokrzyskich. Sochaczewianie dwubramkową przewagę wypracowali sobie w końcowych minutach spotkania. W ostatnim meczu Bzura wygrała z Wisłą Płock, a jedynego gola strzelił Robert Kołodziejczak. Wygrana ta dała naszej drużynie czwarte miejsce w turnieju. W ostatnim meczu imprezy Orkan zagrał z Cracovią. Żeby zająć drugie miejsce, nasz zespół musiał ten mecz wygrać. Mecz toczył się pod dyktando Orkana, który trzy minuty przed końcową syreną zdobył gola. Rywale zagrali z „lotnym bramkarzem” i mocno przycisnęli. Piłkę odzyskał Ireneusz Łukawski i podał ją do Tomasza Szatkowskiego, który bez problemów umieścił ją w pustej bramce. Drugie miejsce to z pewnością spory sukces oldboyów Orkana.
Wyniki turnieju
Orkan – Wisła 5:2, gole: P. Szatkowski (2), Trzos (2), R. Wojciechowski
Bzura – Oldboje 2:0, gole: M. Wiciak (2)
Polonia – Cracovia 1:0
Wisła – Oldboje 1:0
Cracovia – Bzura 2:0
Orkan – Polonia 2:2, gole: M. Wojciechowski, P. Szatkowski
Cracovia – Oldboje 5:1
Polonia – Wisła 1:0
Orkan – Bzura 1:1, gole: I. Łukawski – Pacholski
Cracovia – Wisła 2:1
Polonia – Bzura 2:1, gol: M. Wiciak
Orkan – Oldboje 4:2, gole: Trzos, R. Wojciechowski, R. Łukawski, I. Łukawski
Bzura – Wisła 1:0, gol: R. Kołodziejczak
Polonia – Oldboje 4:1
Orkan – Cracovia 2:0, gole: Wróblewski, T. Szatkowski
Kolejność turnieju
1.Polonia Warszawa 13 10-4
2.Orkan Sochaczew 11 14-7
3.Cracovia Kraków 9 10-6
4.Bzura Chodaków 7 5-5
5.Wisła Płock 3 4-9
6.Oldboje Kielce 0 4-14
Tomasz Ertman
Fot Krzysztof Lewandowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz