Srebro Unii i brąz Akademii

PIŁKA NOŻNA Młodzi piłkarze Mazura Gostynin w niezwykle zaciętym finale ostatecznie pokonali znakomicie dysponowanych rywali z Unii Boryszew i tym samym wygrali Halowy Turniej Sochaczew Cup 2017. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Sochaczew.
Osiem ekip stanęło na starcie zawodów, które rozegrano w ubiegłą niedzielę (5.03) w hali sportowej Gimnazjum nr 2 przy ul. Staszica 106. Głównym organizatorem rozgrywek była Akademia Piłkarska Sochaczew. Drużyny rocznika 2005 rywalizowały w dwóch grupach. Emocji i świetnych akcji w wykonaniu młodych futbolistów nie brakowało, trybuny dopingowały, a na boisku działo się naprawdę wiele. Gospodarze imprezy – pierwszy zespół APS – po tym, jak pokonali Stoczniowca Płock 2:1, wywalczyli brązowe medale.
W wielkim finale naprzeciw siebie stanęły dwie ekipy, prezentujące się tego dnia zdecydowanie najlepiej i najskuteczniej, zresztą zwycięzcy swoich grup, którzy nie stracili ani jednego punktu. Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatniej minucie, kiedy to bramkę na wagę zwycięstwa w całym turnieju zdobył napastnik Mazura. Z pewnością wpływ na taki obrót sprawy miała czerwona kartka – tuż przed końcem spotkania – jednego z piłkarzy Unii. Zmęczeni, grający w osłabieniu podopieczni Mateusza Sikorskiego dali się zaskoczyć w końcówce i na wyrównanie nie starczyło już czasu. Tym samym główne trofeum pojechało do Gostynina, ale na otarcie łez Piotr Jesiołowski z boryszewskiej Unii został przez organizatorów zasłużenie uznany najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju. Nagrody wręczali – Marcin Kasza, wiceprezes OPZPN, Paweł Trafalski, prezes KS Bzura Chodaków i Daniel Dudek, członek Zarządu KS Bzura.
Nasze sochaczewskie ekipy z podium zagrały w następujących składach:
Unia Boryszew: Michał Nowakowski, Piotr Surmański, Piotr Jesiołowski, Mateusz Odolczyk, Kacper Rzepczyński, Krystian Kornacki, Filip Błaszczyk, Karol Miłkowski, Cezary Sokołowski, Adam Hungerbuhler. Trener Mateusz Sikorski.
Akademia Piłkarska Sochaczew I: Antoni Narkintowicz, Miłosz Kluczyk, Adam Tomczak, Antoni Więcek, Szymon Tomczak, Adam Krysiak, Bartosz Krawczak, Dominik Łyczywek, Oskar Nowicki. Trener Bartłomiej Walewski.
Wyniki meczów o poszczególne miejsca:
O 7 miejsce: APS II – Unia Iłów 1:2
O 5 miejsce: Żyrardowianka – KS Teresin 1:2
O 3 miejsce: Stoczniowiec Płock – APS I 1:2
O 1 miejsce: Mazur Gostynin – Unia Boryszew 1:0.
Marcin Odolczyk
Fot. Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz