Sprawdzona taktyka Michała

LEKKOATLETYKA Przed kilkunastoma dniami został doceniony przez samorząd gminy Teresin, który przyznał mu stypendium sportowe, a już odwdzięczył się kolejnym sukcesem na lekkoatletycznych trasach. Michał Pawłowski znakomicie zaprezentował się podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach przełajowych.
W Jeleniej Górze reprezentant UKS Filipides Teresin znalazł się w czołowej dziesiątce kraju.
– Na bardzo trudnej trasie biegnąc dystans 6 km zajął dziewiąte miejsce. To życiowy sukces Michała, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że trasa bardziej przypominała biegi górskie. Ponad 800 metrów podbiegu oraz grząskie podłoże po obfitych opadach deszczu mocno dawało się zawodnikom we znaki – relacjonował start podopiecznego trener Andrzej Andryszczyk – Po znakomitym początku biegu szybko ulokował się w prowadzącej grupie. Na długim podbiegu wyklarowała się 14-osobowa czołówka, w której był też Michał. Ostatnie 600 metrów to mocny zbieg, gdzie zbliżył się do ścisłej czołówki – dodaje szkoleniowiec.
Dziewiąte miejsce w Polsce świadczy o przynależności Michała Pawłowskiego do grona czołówki krajowych biegaczy.
Jak przyznał trener Andryszczyk, tuż przed biegiem – znając możliwości zawodnika i ukształtowanie trasy, poradził mu – Długi podbieg to twoja szansa, walcz o czołową lokatę.
Jak widać, Michał słynący ze skuteczności taktycznych rozegrał ten wyścig w bardzo dobry sposób. Do podium nie zabrakło wiele, a nasz reprezentant zyskał też kolejne duże doświadczenie.
Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz