Strona główna Rybno Spędzili ferię z biblioteką

Spędzili ferię z biblioteką

944
0
PODZIEL SIĘ

Od 13 do 18 lutego Gminna Biblioteka otworzyła swoje mury dla wszystkich chętnych, którzy chcieli aktywnie spędzić czas ferii zimowych. Na propozycje podane przez bibliotekę odpowiedziało blisko 40 dzieci z terenu Gminy Rybno. Ferie połączone były z prowadzeniem programu z profilaktyki uzależnień, który wplatany był w cały program organizowanych zajęć.
Pierwszego dnia była nie tylko wspólna integracja, ale również czas na wybór ulubionych postaci z bajek i książek. Wszyscy, którzy takiego wyboru dokonali, dostali zadanie, aby na piątek przygotować prezentację swojej postaci.
Po zabawach integracyjnych i wspólnym zapoznaniu się uczestników, odwiedziliśmy stadninę Mazovia Country Club w Józinie. Po poznaniu różnych ras koni, mogliśmy odbyć pierwszą lekcję jazdy na koniach, pod okiem instruktorów.
We wtorek dzieci uczestniczyły w różnych zabawach, grach planszowych i komputerowych, oraz w zabawie walentynkowej, do której dekorację wykonały samodzielnie.
Środa była dniem pełnym emocji. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w wyjeździe zorganizowanym do śródmiejskiego MOSiR-u w Warszawie, gdzie odbył się turniej gry w piłkę halową oraz w unihokeja. Po sportowych zmaganiach był też czas na relaks w na basenie. Kolejnym, emocjonującym punktem wyjazdu było zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz Muzeum Legii Warszawa. To właśnie w tym muzeum dzieci mogły zobaczyć ekspozycje poświęcone zawodnikom, m.in. naszemu trenerowi Juliuszowi Kruszankinowi.
W czwartek gościliśmy dzieci i młodzież ze Zespołu Szkół w Erminowie. Mieliśmy okazję na przeżycie wspólnych zajęć muzyczno – rytmicznych prowadzonych przez Zdzisława Wachnika. Po wyjeździe naszych gości odbyły się zajęcia z rysowania komiksu, przeprowadzone przez Łukasza Kucińskiego.
Piątek był dniem ćwiczenia się w rękodzielnictwie. Podczas zajęć prowadzonych przez Magdalenę Charazińską, dzieci nauczyły się tworzyć akcesoria do „foto-budki” oraz wykonywać maskotki ze ściereczek. Po zajęciach plastycznych odbyły się prezentacje postaci wybranych w poniedziałek przez uczestników ferii. Kreacje, w jakich wystąpili młodzi artyści, zachwyciły wszystkich zebranych na pokazie. Na zakończenie był spektakl teatralny „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.
W sobotę odbyło się podsumowanie ferii oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów za uczestnictwo. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć organizację ferii w bibliotece i zasponsorowali nagrody dla zwycięzców konkursu na prezentację ulubionego bohatera: Wójt Gminy Rybno, p. Grzegorz Kropiak – wyjazdy dzieci, poczęstunek i animatorzy zajęć, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, p. Albert Szułczyński – bony prezentowe do sklepu Empic, Właściciel Mazovia Country Club, Elina Stroewa – voucher na lekcję jazdy konnej z instruktorem.