Strona główna Teresin Sołectwo bardzo rozświetlone

Sołectwo bardzo rozświetlone

923
0
PODZIEL SIĘ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
GRANICE OSIEDLE W siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej wręczono nagrody właścicielom wyróżnionych posesji w konkursie na najładniejszą dekorację świąteczną. To już trzecia edycja sympatycznej rywalizacji, która w sołectwie Granice-Osiedle z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
Przydomowe ogródki i działki, domy i budynki gospodarcze – po zmroku na większości z nich rozpoczyna się festiwal światełek i kolorowych lampek. Dziś, przypominają jeszcze o świątecznym okresie, wcześniej wprowadzały w jego klimat.
Jakiś czas temu kreatywność mieszkańców postanowił wykorzystać sołtys Granic Osiedla Paweł Wróblewski: – Pomysł na konkurs wziął się stąd, że zawsze doceniałem wysiłek ludzi, którzy dekorują swoje posesje na święta. To przecież spory wydatek, czas, pomysł i konkretna praca. Kiedy zostałem sołtysem, zacząłem szukać różnych sposobów doceniania mieszkańców, ich kreatywności i pomysłowości. Jedną z takich okazji jest właśnie nasz konkurs, organizowany przez sołectwo Granice Osiedle – wyjaśnia sołtys, dodając – Na terenie sołectwa jest około 200 domów. Przystrojone były w tym roku 63 posesje, więc 1/3. Uważam, że to dużo i za to należą się podziękowania naszym mieszkańcom. Osiedle w czasie świątecznym wyglądało uroczo i malowniczo.
Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli sołectwa, przedszkola „Figiel” oraz OSP Teresin oceniała posesje w dwóch kategoriach: „Ogólne wrażenia wizualne” oraz „Pomysłowość i oryginalność dekoracji”. Ostatecznie najwyższą notę jury przyznała posesji przy ul. Chrobrego 1. Druga nagroda powędrowała dla posesji przy ul. Południowej 28, a trzecie miejsce zajęła posesja przy ul. Spokojnej 22.
Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Teresinie. Ich fundatorem był sołtys Paweł Wróblewski, a także Katarzyna Klata – dyrektor przedszkola „Figiel” w Granicach i Ochotnicza Straż Pożarna w Teresinie.
Ponadto komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia dla posesji, które nie uzyskały wystarczającej ilości punktów, ale również zwracały na siebie wyjątkową uwagę. Były nimi posesje: ul. Południowa 29, ul. Zaciszna 10, ul. Południowa 41 (58 pkt).
Poziom od początku trwania konkursu jest naprawdę wysoki, ponieważ ludzie mają coraz więcej koncepcji na udekorowanie. Na pewno większa jest też dostępność różnorodnych dekoracji. Przypuszczamy, że za rok znowu nas czymś mile zaskoczą – mówili podczas spotkania członkowie jury.
Za dwa pierwsze miejsca wyróżnieni otrzymali świąteczne paczki ze słodyczami i upominkami, zaś za trzecią lokatę zestaw bezpieczeństwa, ufundowany przez strażaków z Teresina, który wręczył druh Adam Krukowski.
Trzeba przyznać, że to inicjatywa bardzo sympatyczna, integrująca mieszkańców i śmiało może być zimowym przykładem dla innych sołectw.
Marcin Odolczyk