Śnieżny sparing Bzury

Reklamy

PIŁKA NOŻNA Piłkarze chodakowskiej Bzury powoli kończą przygotowania do rundy rewanżowej IV Ligi Mazowieckiej (grupa północna). W piątek nasza drużyna rozegrała mecz z czołową drużyną grupy południowej IV Ligi – Mszczonowianką Mszczonów (zajmuje trzecie miejsce po rundzie jesiennej).
Spotkanie toczyło się podczas intensywnych opadów śniegu, co z pewnością nie ułatwiało zadania piłkarzom. Lepiej do tych warunków przystosowali się rywale, którzy po pół godzinie gry prowadzili już 2:0. Bzura nie odpuściła i w 41. minucie Jarosław Stencel strzelił kontaktowego gola. Dziesięć minut po przerwie wyrównał Kamil Bartosiewicz. Rywale strzelili gola na wagę zwycięstwa z rzutu karnego w ostatniej minucie spotkania. Tym razem na boisku zabrakło Michała Błaszczyka, Tomasza Oziemblewskiego oraz Macieja Patera. Dzięki temu szansę debiutu w drużynie seniorów otrzymali Patryk Żakowski oraz Kamil Kacprzak.
Z postawy swoich piłkarzy był zadowolony trener Juliusz Kruszankin, który w ten sposób wypowiedział się na internetowej stronie biało-zielonych: „To był bardzo wartościowy sparing, co prawda warunki trudne, bo murawa była pokryta śniegiem, ale dla obu zespołów te warunki były takie same. Początek meczu, podobnie jak ze Skierniewicami zaczęliśmy niemrawo, szybko straciliśmy gola „z niczego”, ale potem było już lepiej. Z wyniku 0:2, doprowadziliśmy do remisu i tak na dobrą sprawę mogliśmy wyjść na prowadzenie. Niestety zabrakło zimnej krwi w wykończeniu akcji. Mszczonów to dobrze ułożony zespół, dlatego jestem zadowolony z tej jednostki meczowej. Co prawda jeszcze wiele mamy do zrobienia, ale wydaje się, że drużyna jest dobrze przygotowana fizycznie. Po cięższych treningach fizycznych teraz przychodzi czas na bardziej zaawansowaną taktykę”.
Już w najbliższą sobotę (4 marca, godzina 14.00) Bzura rozegra swój pierwszy wiosenny mecz ligowy. Do Chodakowa przyjadą rezerwy Pogoni Siedlce.
Mszczonowianka Mszczonów – Bzura Chodaków 3:2 (2:1)
gole: Jarosław Stencel (41′), Kamil Bartosiewicz (56′)
skład: Sebastian Kotlarski (70′ Filip Szypszak) – Patryk Szewczyk, Tony Chukwuemeka, Adrian Binienda, Michał Kowalski (60′ Patryk Żakowski), Kamil Bartosiewicz, Jarosław Stencel, Adam Niemyjski (70′ Kamil Kacprzak), Kamil Wojciechowski (46′ Przemysław Więczek), Kamil Stencel, Tomasz Oliwa (85′ Tomasz Niemyjski)
Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz