Strona główna Sochaczew miasto Przebudują ulice przy dworcu

Przebudują ulice przy dworcu

800
0
PODZIEL SIĘ

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni podejmą uchwałę dotyczącą pomocy finansowej miasta dla powiatu sochaczewskiego. Chodzi o 60 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy ulic: Sienkiewicza, Księcia Janusza oraz Towarowej.
O ich przebudowie, a w szczególności Sienkiewicza mówi się od lat. Poprzednie władze starostwa obiecywały wybudowanie tam zatok postojowych, podobne prace planowano wykonać również na ulicach Księcia Janusza i Towarowej. Przy tej ostatniej – w okolicy Muzeum Kolei Wąskotorowej – obiecywano wybudowanie parkingu, na którym mogliby pozostawić samochody nie tylko pasażerowie PKP, ale również turyści odwiedzający muzeum. Dodajmy, że ta inwestycja miała być realizowana wspólnie z samorządem województwa mazowieckiego. Ale na obietnicach Adama Struzika, marszałka Mazowsza, się skończyło.
Co prawda burmistrz zwracał się do ówczesnych władz powiatu z propozycją wspólnej inwestycji, która pozwoliłaby nie tylko wyremontować zniszczoną powiatową ulicę Sienkiewicza, ale również udrożnić ruch wokół dworca PKP. Jednak propozycja ta nie spotkała się z odzewem.
Stwierdzono wówczas, że starostwo ma problemy finansowe i nie może zrealizować tej inwestycji. Miejski samorząd zaproponował zatem inne rozwiązanie, w którym miasto miało pokryć wszystkie koszty związane z inwestycją. Ale znów nic z tego nie wyszło. Gdyż oba samorządy były tak ze sobą skłócone, że o żadnej współpracy nie mogło być mowy.
Wygląda na to, że teraz – po zmianie władz w powiecie – w końcu tak potrzebna inwestycja dojdzie do skutku.
jur
Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego