Strona główna Teresin Preferencyjne stawki

Preferencyjne stawki

928
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN Właścicielom samochodów o cięższej masie własnej warto przypomnieć, że na terenie gminy Teresin wciąż obowiązują preferencyjne stawki podatku od środków transportu.
Tak zdecydowała tutejsza Rada Gminy, która w ten sposób wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, których z roku na rok przybywa. na terenie Teresina
Analizując stawki podatku trzeba przyznać, iż dzięki rejestracji środków transportu w gminie można zaoszczędzić spore kwoty. Dla przykładu, od samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej: od 3,5 ton do poniżej 12 ton stawka wynosi 100 zł. Od ciągnika siodłowego i balastowego przystosowanego do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5 tony i poniżej 12 ton, również 100 zł. Taka sama stawka wynosi w przypadku przyczep i naczep, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton i poniżej 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego.
Z kolei podatek od autobusów wynosi 200 zł.
O wszystkich szczegółach dotyczących stawek podatku od środków transportowych w gminie Teresin na rok 2017 można dowiedzieć się w Referacie Podatków i Opłat Lokalnych w Urzędzie Gminy Teresin lub pod nr tel. 46 864 25 37.
Marcin Odolczyk
Fot. Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚpiew to zdrowie
Następny artykułWójt nagrodził najlepszych