Po raz 15. zmierzyli się w deblach

TENIS ZIEMNY
Od ponad piętnastu lat okres międzyświąteczny jest  dla sochaczewskich tenisistów   okazją do rywalizacji w najbardziej prestiżowym obok mistrzostw Sochaczewa turnieju. W tym roku do Świąteczno-Noworocznego Turnieju Par Deblowych im. Ryszarda Żurka zgłosiło się 20 osób.
Zawodnicy rywalizowali przez cztery dni w hali sportowej sochaczewskiego „Ogrodnika”. Były emocje, niespodzianki oraz tradycyjnie już bardzo sympatyczna i przyjacielska atmosfera.
W pierwszym turniejowym spotkaniu odnotowaliśmy niespodziankę. Rafał Skrobosz i Ariel Lisowski wygrali po trzech tie-breakach z rutyniarzami Jerzym Poczobutem i Pawłem Rogowskim. Na tym samym etapie rozgrywek z dobrej strony pokazali się Tomasz Dasiewicz i Marcin Kubiak, którzy w tenisa zaczęli grać dwa lata temu. Przegrali wyraźnie swój mecz z Kacprem Przyłuckim i Patrykiem Kmiecińskim, ale  pokazali dobry tenis i wszyscy zauważyli postęp, jaki zrobili w ciągu ostatniego roku.
W ćwierćfinale odpadli ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju, Roman Salamon z Żyrardowa i Jakub Załuski z Teresina. Ich pogromcami okazali się Hubert Konecki i Mateusz Parśniak, którzy w turnieju prezentowali znakomitą formę. Szkoda, że nie mogli zagrać w meczu półfinałowym.
Turniej zakończył się zwycięstwem Roberta Górskiego i Dariusza Petrykowskiego, którzy w meczu finałowym pokonali 7:6(6), 4:6, 10:8 Sławomira Jamkę i Sławomira Dorywalskiego. Spotkanie było bardzo wyrównane i interesujące, z dobrymi serwisami oraz ze skuteczną grą przy siatce. Świetny mecz zagrali także zawodnicy rywalizujący o miejsce trzecie. Hubert Konecki i Mateusz Parśniak wygrali z Sebastianem Poświatą i Marcinem Cybulskim 6:4, 6:4.
Dwunasta edycja Turnieju Świąteczno-Noworocznego Par Deblowych im. Ryszarda Żurka to już historia. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział, za ambitną grę i zdrowe emocje, które widoczne były podczas każdego meczu.  Szczególne podziękowania należą się dyrekcji „Ogrodnika” oraz Starostwu Powiatowemu za udostępnienie hali sportowej oraz dla Danuty Żurek za ufundowanie nagród dla najlepszych zawodników.
STT
Fot Krzysztof Lewandowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz