Strona główna Brochów Pierwszy taki orszak

Pierwszy taki orszak

852
0
PODZIEL SIĘ
W gminie Brochów po raz pierwszy w jej historii zorganizowany został gminny orszak „Trzej Królowie w Brochowie”. Imprezę przygotowali wspólnie – Stowarzyszenie Konfraternia św. Rocha oraz Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie.
Przybyłych na uroczystość przywitała Marta Przygoda-Stelmach, prezes Konfraterni. Pierwszy w historii gminy królami zostali Jakub Lachowicz z SP im. F. Chopina w Brochowie (Melchior), Olivier Wosiński z SP im. W. Jagiełły w Śladowie (Kacper) i Maksymilian Makowiecki z Publicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Lasocinie (Baltazar).
Orszak wyruszył 6 stycznia, o godzinie 11.30 sprzed Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie w kierunku brochowskiej bazyliki. W korowodzie uczestniczyło również brochowskie Bractwo Śpiewacze „Vexilla Regis”, które zaintonowało wspólnie śpiewanie kolęd. Część uczestników orszaku wystąpiła w przebraniach. Po dotarciu do bazyliki ks. proboszcz Paweł Olszewski uroczyście powitał Trzech Króli. Zwieńczeniem orszaku była uroczysta Msza święta, w trakcie której uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Lasocinie przedstawili jasełka.
Orszak przyciągnął wielu uczestników stąd jego organizatorzy planują urządzić kolejny w przyszłym roku
BN
Fot: Stowarzyszenie Konfraternia św. Rocha