Pierwszy sparing wygrany Bzury

Pierwszym sparringpartnerem chodakowskiej Bzury było Okęcie Warszawa, grające w Warszawskiej Lidze Okręgowej. W pierwszej, wyrównanej połowie niezbyt wiele działo się na boisku. Co prawda optyczną przewagę mieli nasi piłkarze, ale ich ataki były nieskuteczne.
Dopiero w 43. minucie gola zdobył Adrian Binienda, który wykończył dynamiczną akcję skrzydłem Tomasza Oliwy. Radość trwała krótko, gdyż już w następnej minucie gospodarze wykorzystali błąd chodakowskiej obrony i doprowadzili do remisu.
Po przerwie Okęcie cofnęło się, czekając na okazję do kontry. Jedną z nich wykorzystali w 77. minucie spotkania. Strata gola podrażniła ambicję naszej drużyny. Biało-zieloni ruszyli do ataku. W 81. minucie Maciej Pater wykorzystał błąd obrońcy Okęcia. Dwie minuty później strzelec drugiego gola doskonale podał futbolówkę do Tomasza Oliwy, który wyprowadził Bzurę na prowadzenie. Dwa kolejne gole (84′, 89′) strzelił Kamil Stencel. Przy czwartym asystę zaliczył Kamil Bartosiewicz, który z Widzewa Łódź powrócił do Chodakowa.
Na internetowej stronie Bzury Chodaków pojawił się po meczu komentarz trenera Juliusza Kruszankina: „Wynik meczu był sprawą drugorzędną, nasza drużyna nie forsowała tempa, bo jest po pierwszych dwóch tygodniach dość ciężkich treningów. Jednak w końcówce zagraliśmy wysokim pressingiem i efekt jest taki, że w 10 minut zdobyliśmy 4 gole. Nie graliśmy w pełnym składzie, bo kilku zawodników z różnych przyczyn nie mogło uczestniczyć w tym meczu”.
Przed Bzurą jeszcze pięć spotkań sparingowych. Chodakowianie zagrają kolejno z: Deltą Słupno (4 lutego), Żyrardowianką Żyrardów (11 lutego), Unią Skierniewice (18 lutego), Mszczonowianką Mszczonów (25 lutego) oraz Unią Iłów (1 marca).
RKS Okęcie Warszawa – Bzura Chodaków 2:5 (1:1)
gole: Kamil Stencel (2), Adrian Binienda, Tomasz Oliwa, Maciej Pater
skład: Sebastian Kotlarski (60′ Filip Szypszak) – Patryk Szewczyk, Tony Chukwuemeka, Jarosław Stencel, Tomasz Niemyjski (60′ Szymon Adamski), Michał Kowalski, Adrian Binienda (60′ Kamil Stencel), Adam Niemyjski, Tomasz Oliwa, Kamil Stencel (46′ Kamil Bartosiewicz), Maciej Pater.
Tomasz Ertman
Fot. Krzysztof Lewandowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz