Strona główna Sochaczew miasto Pierwsze starcie o śmieci

Pierwsze starcie o śmieci

1010
0
PODZIEL SIĘ
W poprzednim numerze Expressu Sochaczewskiego poinformowaliśmy o decyzji radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego dotyczącej przeniesienia Sochaczewa do centralnego okręgu śmieciowego. Wraz z naszym samorządem trafiły tam również gminy: Sochaczew, Brochów oraz Teresin. Decyzja sejmiku, który dokonał zmian w „Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla Mazowsza”, pozwala mieć nadzieję na zatrzymanie wzrostu opłat za wywóz śmieci z terenu Sochaczewa i niektórych gmin. Istnieje także prawdopodobieństwo, że zostaną one na tym samym poziomie lub może nawet dojść do obniżenia obecnych stawek.
Przekonamy się o tym już wkrótce. Jak wynika z naszych informacji, jeszcze w styczniu Urząd Miejski zamierza ogłosić przetarg na wyłonienie firmy, która od 1 lipca zajmie się obiorem odpadów komunalnych z terenu miasta.
Tak wczesnemu ogłoszeniu przetargu trudno się dziwić. Miasto po prostu chce zostawić sobie margines czasowy na ewentualne jego unieważnienie, i podjęcie dalszych kroków w przypadku, gdyby złożone oferty przewyższały środki zarezerwowane na ten cel.
dot