Strona główna Powiat Orkiestra bez fajerwerków

Orkiestra bez fajerwerków

812
0
PODZIEL SIĘ
Jubileuszowy, 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia. Na naszym terenie będzie kwestować do orkiestrowych puszek z serduszkami 320 wolontariuszy. W tym roku zbiórka przeznaczona jest na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
W tym roku wolontariusze wyruszą na ulice Sochaczewa i w innych miejscowościach z samego rana. Kwesta będzie trwała do godziny 16.00. Wszyscy wolontariusze chodzą z oznakowanymi puszkami i identyfikatorami. W tym roku nie przewidujemy żadnych koncertów i występów. To generuje spore koszty, a chcemy jak najwięcej zebrać na tym finale na potrzeby dzieci i seniorów. Będzie tylko licytacja fantów zebranych od mieszkańców oraz orkiestrowych serduszek, która będzie na antenie radiowej oraz w Internecie – mówi Krzysztof Wasilewski, szef sochaczewskiego sztabu WOŚP.
Główna baza, czyli sztab Orkiestry tradycyjnie, jak co roku w Komendzie Hufca ZHP przy ul. Hanki Sawickiej.
Zbiórka 25. finału WOŚP przeznaczona jest w tym roku na ratowanie zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Oprócz typowych gadżetów dostarczonych do sztabu znajdą się w tym roku prezenty od polityków, artystyczne dzieła lokalnych twórców oraz wyroby wydziergane przez panie ze Stowarzyszenia „Wesoła Chata”.
Tegoroczne Światełko do Nieba, jak poinformował Krzysztof Wasilewski, poszybuje w Sochaczewie ze Wzgórza Zamkowego dopiero w poniedziałek, 15 stycznia. W tym roku wyjątkowo nie będzie fajerwerków, choć tego do końca   jeszcze nie wiadomo. W części gmin powiatu sochaczewskiego – w Gminnych Ośrodkach Kultury – obok tradycyjnej zbiórki na WOŚP przygotowywane są występy własnych zespołów i solistów.
Warto przy tym pamiętać, że wolontariusze kwestują tylko na ulicach, w miejscach publicznych i nie chodzą po mieszkaniach. Kwesta w tym roku zakończy się o godzinie 16.00. Wyniki licytacji i zebrane kwoty będą podawane na bieżąco na stronie sztabu WOŚP na Facebooku.
BN
Fot. Sztab WPŚP Sochaczew
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOczarował nie tylko walc
Następny artykułKabaretowy wieczór