Ola na medal

Reklamy

TENIS STOŁOWY W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. Bardzo dobrze wypadły w nim zawodniczki Tęczy Budki Piaseckie, zajmując czołowe miejsca w grze indywidualnej i podwójnej.
Najlepiej spisała się Aleksandra Paruszewska, która w singlu zdobyła srebrny medal. Wychowanka Radosława Jurzyka w drodze do medalu wygrała z Weroniką Bożek (GLKS Nadarzyn) 3:1 (6-11, 11-8, 11-4, 11-6) oraz Moniką Klimczak (Hals Warszawa) 3:1 (8-11, 11-5, 12-10, 13-11). Dopiero w finale musiała uznać wyższość Wiktorii Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn), której uległa 0:3 (3-11, 9-11, 9-11).
O krok od medalu była Aleksandra Wojtczak. Druga z „tęczowych” przegrała w półfinale z Ziemkiewicz 0:3. W meczu o brąz po zaciętym meczu została pokonana przez Klimek 3:1. Trzecia z zawodniczek Tęczy Budki Piaseckie – Elżbieta Beziuk została sklasyfikowana na miejscach 5-8, podobnie jak wychowanka SKTS – Paulina Draniak (GLKS Nadarzyn). Druga z wychowanek SKTS – Wiktoria Zaniewska (Hals Warszawa) zajęła miejsce 9-12.
Szansę na drugi medal miały w grze deblowej dwie Ole z Tęczy. Zabrakło niewiele. Nasza para zajęła czwarte miejsce. Elżbieta Beziuk grając z Wiktorią Zaniewską, ukończyły rywalizację na miejscach 5-8.
Trochę słabiej wypadli nasi mężczyźni. W grze pojedynczej Mateusz Selerski (Tęcza Budki Piaseckie) zajął miejsca 9-12, a jego brat Damian znalazł się w grupie zawodników sklasyfikowanych na miejscach 17-24. Sochaczewianin Mikołaj Kamiński (Victoria Płock) zajął miejsca 13-16. Bracia Selerscy zagrali jeszcze w grze podwójnej. Zajęli w niej miejsca 5-8.
Tomasz Ertman
Fot. Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz