Strona główna Sochaczew miasto Ogrzewanie będzie tani

Ogrzewanie będzie tani

1018
0
PODZIEL SIĘ
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej kolejny raz obniża ceny. Po wiosennej korekcie o 7,5 procenta oraz letniej o kolejne 2,1 procenta, w lutym czeka nas następna zmiana stawek. Spółka zapowiada ich średni spadek o niemal 2,5 procenta.
Jak powiedział nam prezes PEC Jarosław Dorociak, spółka wystąpiła do Urzędu Regulacji Energetyki o korektę cennika, gdyż zgodnie z przepisami sama nie może wprowadzać takich poprawek. Bez względu na to, czy proponowane ceny rosną, czy spadają, zawsze wymagana jest zgoda URE. W listopadzie PEC złożył stosowny wniosek i zaproponował spadek stawek o 2,4 proc.
Zmiana ceny taryfowej wynika przede wszystkim z niższych cen paliwa gazowego. Dla spółki SIME Polska jesteśmy na tyle poważnym i ważnym partnerem, że udało się wynegocjować atrakcyjne stawki. Po zakończeniu rozmów z dostawcą, 19 grudnia nasz wniosek zatwierdził prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Dziesięć dni później decyzję opublikowano w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i zgodnie z przepisami od 1 lutego mogą wejść w życie – mówi prezes Jarosław Dorociak.
PEC Sochaczew, to główny dostawca ciepła na terenie miasta. Ogrzewa 170 bloków i kamienic oraz 40 budynków użyteczności publicznej (banki, urzędy, przychodnie itp.). Spółka posiada 10 kotłowni, z których pięć jest użytkowana – Żeromskiego 23, 1 Maja 3, Reymonta 36, Żwirki i Wigury 24 oraz Al. 600-lecia 25. Wszystkie wykorzystują gaz ziemny wysokometanowy dostarczany siecią do miasta przez spółkę SIME.
Dzięki prowadzonej od lat akcji ocieplania bloków, kamienic i obiektów użyteczności publicznej, pięć miejskich kotłowni i jedna należąca do Geotermii Mazowieckiej sprzedają coraz mniej ciepła. Roczne zużycie spadło o około 10 procent – ze 157,1 tys. GJ w 2013 roku do 142,9 tys. w 2015 roku.
UM Sochaczew