Strona główna Nowa Sucha Odblaskowy dzień dziadków

Odblaskowy dzień dziadków

932
0
PODZIEL SIĘ
Na nietypowe obchody Dnia babci i Dziadka uczniowie klas 0-III w Zespole Szkół w Nowej Suchej wraz z nauczycielami zaprosili seniorów. Uroczystość odbyła się w piątek, 27 stycznia. Po powitaniu szacownych gości przez Małgorzatę Szostak, dyrektora ZS na scenę wkroczyły wnuczęta.
Najmłodsi przedszkolacy z klasy 0 po wyrecytowaniu wierszyków i wykonaniu piosenek swym dziadkom, ruszyli w pląsy, wykonując skoczną poleczkę. Natomiast uczniowie klasy I przygotowali inscenizację, w której zachęcali seniorów do dbania o własne zdrowie. Przypominali m.in. o noszeniu odblasków, które ratują życie pieszym i rowerzystom po zmroku. Zachęcali, by dziadkowie je nosili, ofiarowując gościom opaski odblaskowe. Ufundował je dla seniorów Ośrodek Szkolenia Kierowów – Stachlewski w Sochaczewie.
Szkoła w Nowej Suchej już drugi rok realizuje program profilaktyczny B&N, czyli Bezpieczni Niechronieni. Jak zaznacza dyrektor szkoły przy każdej możliwej okazji namawiana jest cała społeczność szkolna, a także środowisko lokalne do noszenia odblasków. Część artystyczną zakończył występ uczniów klasy II i III, którzy prezentowali śmieszne scenki z codziennego życia swoich babć i dziadków. Był też teleturniej Familiada, odtańczona makarena i taniec z mopami, a także życzenia. Następnie wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dziadkowie byli zachwyceni przyjęciem i wspaniałym programem przygotowanym przez wnuczęta.
Oprac. BN
Fot. ZS Nowa Sucha
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPełnomocnictwo
Następny artykułWalentynkowy naked cake