Strona główna Teresin OBRADOWALI STRAŻACY Z TERESINA

OBRADOWALI STRAŻACY Z TERESINA

806
0
PODZIEL SIĘ

Początek roku kalendarzowego to czas, kiedy w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych odbywają się Walne Zebrania Sprawozdawcze. Tym razem do takiego spotkania doszło w siedzibie OSP Teresin.
Zgodnie z porządkiem obrad podsumowano na nim rok 2016 oraz dyskutowano nad planami na rok bieżący. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Marek Jaworski – zastępca wójta gminy Teresin, Bogdan Linard – przewodniczący Rady Gminy Teresin, dh. Andrzej Tkaczyk – prezes powiatowy ZOSP RP w Sochaczewie, dh. Dariusz Tartanus – gminny komendant ZOSP RP w Teresinie.
– Podczas obrad podsumowano rok 2016, w którym to udało się wyremontować samochód ford transit, a z prac remontowych pomalowaliśmy garaż – mówi dh. Adam Krukowski naczelnik OSP Teresin, który informuje też o tegorocznych planach teresińskiej straży – Kontynuowana ma być budowa świetlicy wiejskiej przy OSP. W zamierzeniach jest również remont podnośnika koszowego oraz remont podwozia pod to urządzenie. Plany są spójne z planem Rady Gminy Teresin, która zaplanowała w budżecie 350 000 zł na kontynuacje budowy świetlicy, a także 30 000 złotych z przeznaczeniem na remont podnośnika – mówi dh Krukowski i dodaje – Wsparcie finansowe przyszło również od sołectw, których mieszkańcy przekazali na naszą jednostkę pieniądze podczas swoich zebrań.
Jak udało nam się dowiedzieć, sołectwo Granice Osiedle przekazało 6000 zł na wyposażenie OSP, zaś sołectwo Teresin przekazało 10 000 zł na remont podnośnika. To dobrze świadczy o współpracy jednostki OSP z mieszkańcami poszczególnych sołectw.
Warto też zaznaczyć, iż podczas Walnego Zebrania Zarząd OSP Teresin otrzymał absolutorium za rok 2016.
– Zarząd OSP w Teresinie bardzo dziękuje za wsparcie samorządowe, dzięki któremu jednostka może nieustannie się rozwijać. Naszą wdzięcznością jest ciągła mobilność bojowa. Jednostka OSP w Teresinie w roku 2016 uczestniczyła 33 razy w działaniach ratowniczo- gaśniczych, zarówno na terenie gminy Teresin, jak i powiatu sochaczewskiego, co klasuje OSP Teresin na pierwszym miejscu w ilości wyjazdów jednostek OSP poza Krajowym Systemem Ratowniczo- Gaśniczym, oraz na ósmym miejscu ogółu jednostek OSP działających na terenie powiatu sochaczewskiego – informuje dh. Adam Krukowski.
Marcin Odolczyk