Niestraszny mróz Trzech Królom

Już po raz trzeci, wyruszył sochaczewski Orszak Trzech Króli. Organizatorzy obawiali się, że gwałtowny atak mrozu odstraszy sochaczewian od przybycia na imprezę. Jednak mieszkańcy, może nie tak licznie, ale pojawili się na Podzamczu. Przybyli otrzymywali papierowe korony i tradycyjne naklejki.
Punktualnie o godzinie 15.00 w muszli koncertowej pod wzgórzem zamkowym przybyłych powitał ks. Piotr Żądło – proboszcz z Parafii Św. Wawrzyńca. Następnie odczytane zostały fragmenty Pisma św. o narodzeniu pańskim i przybyciu z pokłonem do szopki betlejemskiej Trzech Mędrców ze Wschodu, zwanych też w tradycji chrześcijańskiej Trzema Królami.
W trakcie oczekiwania na przybycie królów występowała Grupa Góra Błogosławieństw, śpiewająca kolędy. Najbardziej zniecierpliwione były dzieci, dla których konny korowód to największa atrakcja. W końcu monarchowie pojawili się i orszak ruszył od Wzgórza Zamkowego, ulicą Traugutta i Warszawską do kościoła św. Wawrzyńca.
Tam przy stajence czekała Święta Rodzina, a obok Kapela Mazowiecka i śpiewające z nią siostry: Aldona Homziuk, Bożena Skrzynecka oraz Dorota Zaczkowska, w strojach łowickich.
Sam przemarsz orszaku i wręczenie darów małemu Chrystusowi przez Trzech Króli trwał wyjątkowo krótko w porównaniu z poprzednimi latami. A wszystko to z powodu bardzo silnego mrozu. Dalsza część uroczystości odbyła się już w kościele.
Był to specjalny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Kapeli Mazowieckiej. W trakcie występu rozdawane były pamiątki świąteczne – maślane ciasteczka w kształcie korony z napisem „K+M+B 2017”.
Orszak Trzech Króli organizował tradycyjnie jak co roku Urząd Miasta Sochaczew, Sochaczewskie Centrum Kultury, Góra Błogosławieństw oraz Parafia Św. Wawrzyńca.
Bogumiła Nowak
Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz