Strona główna Teresin Nauczyciele uczniom

Nauczyciele uczniom

931
0
PODZIEL SIĘ
Teresin
Jak co roku, w atmosferze świąt Bożego Narodzenia odbyły się w Zespole Szkół w Teresinie szkolne jasełka. Tym razem jeszcze bardziej wyjątkowe, bo przygotowane przez nauczycieli i pracowników szkoły dla uczniów.
Przedstawienie reżyserowała siostra Urszula Rostankowska i jej pomysłom zawdzięczamy scenografię godną renomowanych teatrów. Na scenie królowała oczywiście szopka betlejemska z Józefem (Stanisław Paga) i Maryją (dyrektor Ewa Odolczyk) tulącą Dzieciątko Boże, ale również mogliśmy podziwiać fragment gustownie urządzonego salonu, w którym dominowały świątecznie ozdobiony kominek, wygodna sofa i stół z krzesłami.
W sztuce pojawiają się autentycznie wyglądające anioły, w ich role doskonale wcieliły się: Sylwia Krzeszowiec, Marzena Wójcik, Aneta PodrażkaKlaudia Bogucka. Była „perfekcyjna pani domu” (Jolanta Sobczak) ze swoją przyjaciółką uwielbiającą zakupy (Anna Biernat), biznesmen skupiony na zarabianiu pieniędzy (Przemysław Wituski) i trudna, niekochana przez nikogo młodzież (s. Urszula, Justyna Pawłowska i uczniowie: Zbyszek Szyprowski, Marta Pluta, Marta Golisz i Konrad Gut). Każde z nich po swojemu spędza święta, albo nie pamięta o nich wcale, nie rozpoznają aniołów i nie wiedzą, gdzie jest stajenka. Kiedy w końcu dają się namówić aniołom na odwiedziny Jezusa w żłobku, są stamtąd odpychani przez własne grzechy, takie jak chciwość, pycha, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, itp. (w roli diabłów Dominika Kubiak-Szczudło i Agnieszka Kalinowska – śpiewające również kolędy). Sytuacja zmienia się dopiero, gdy Maryja zaprosiła wszystkich do żłóbka, okazuje wybaczenie i namawia do porzucenia wad i zamienienia ich w pokorę, wiarę, nadzieję miłość, itp.
Przedstawienie zostało przyjęte burzliwymi oklaskami, nie brakowało zabawnych momentów, ale jednak dominowała refleksja nad ludzką naturą i drogą człowieka do Boga.
ZST