Strona główna Kultura Nasz patronat Karnawałowa Gala hitów

Nasz patronat Karnawałowa Gala hitów

841
0
PODZIEL SIĘ

Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich usłyszą sochaczewianie już w piątek, 24 lutego w sali Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ulicy Żeromskiego. Na scenie wystąpi Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble.
 Zespół ten to artyści operowi z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie od 5 lat aktywnie występują na scenach europejskich. Są też laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie ponad 150 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury w Polsce i za granicą.
W Sochaczewie usłyszymy głównie znane i bardzo lubiane hity operowe i operetkowe. Będą czardasze, walce, miłosne arie i duety. Pojawią się także standardy jazzowe. W programie m.in. najsłynniejsze sceny z oper „Traviata“, „Nabucco”, „Lakme“, „Carmen“, „Don Giovanni”, „Opowieści Hoffmanna“, „Porgy and Bess“. Z kolei magia dawnego Wiednia ukaże się w duetach i scenach z operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański” Johanna Straussa oraz „Księżniczka czardasza” Imre Kalmana. Całości dopełnią słynne pieśni neapolitańskie i popularne przeboje.
Na scenie zagoszczą wrocławianie – Agnieszka Drożdżewska (sopran), Anna Wilczyńska (sopran), Izabela Strzelecka (mezzosopran), Tomasz Tracz (tenor) oraz baryton z Pragi – Ivo Michl. Na fortepianie zagra Przemysław Winnicki (gra w grupie od 2016 roku), a koncert poprowadzi Martyna Witowska (Teatr Ad Spectatores, Wrocław).
BN
Fot. Izabela Strzelecka (Sonori Ensemble)