Strona główna Kultura Nadszedł czas Tajmu

Nadszedł czas Tajmu

911
0
PODZIEL SIĘ

Sobota była ważnym dniem w historii sochaczewskiej grupy Tajm. Po sześciu latach działalności udało się zespołowi nagrać i wydać płytę. Jej promocja odbyła się w Klubie Kontrast. Podczas tego muzycznego spotkania było wiele niespodzianek.
Jako pierwszy wystąpił zaproszony gość Witek Muzyk Ulicy wspomagany prze blondwłosą skrzypaczkę Dominikę Bienias. Sympatyczny brodacz szybko nawiązał kontakt z publicznością, która żywo reagowała na kolejne piosenki przez niego prezentowane. Oprócz muzyki wpadającej w ucho były też ciekawe teksty opowiadające w ironiczny sposób o otaczającej nas rzeczywistości. Podczas koncertu Witek oprócz akordeonu wykorzystał gitarę w utworze, w którym wspomagał go klawiszowiec Tajmu – Łukasz Rogowiecki. Występ zakończyło wspólne śpiewanie z wokalistą Tajmu – Jarkiem Siewierskim.
Po chwili przerwy na scenie pojawili się główni aktorzy sobotniego wieczoru. Muzycy podziękowali wszystkim, którzy pomogli w powstaniu płyty, a następnie oczarowali licznie zebraną publiczność (nie wszyscy chętni zmieścili się w sali klubu) swoją muzyką. Na scenie pojawili się saksofonista Piotr Jędraszczak oraz Daniel Janiak. Sochaczewski raper, znany jako Kosmita, tym razem pokrzyczał do mikrofonu jako Bobby Fisher.
Ledwo muzyka przestała brzmieć, a na scenie pojawił się okazały i pyszny tort. Zajadając się nim, zebrani byli świadkami jam-session, w którym wzięli udział zaproszeni przez gospodarzy goście. Na scenie pojawili się między innymi wokaliści – Monika Rychwalska i Paweł Jóźwiak, gitarzyści – Michał Bartosiak, Andrzej Sikorski oraz Sławomir Osówniak, perkusiści – Jakub Krawczyk i Michał Rodzeń, gitarzyści basowi – Tomasz Krawczyk i Karol Filipiak. Zagrali również Piotr Jędraszczak (saksofon), Paweł Dałkiewicz (instrumenty klawiszowe) oraz Przemysław Wiklowski (harmonijka ustna).
Muzyczny maraton trwał ponad cztery godziny, po jego zakończeniu zespół Tajm zaprosił wszystkich, którzy dotrwali do ostatniego dźwięku, na after party. Tam już na luzie można było sobie porozmawiać o muzyce i nie tylko muzyce.
Wróćmy jednak do płyty. Nosi ona tytuł „Cisza” i zawiera dziesięć utworów oraz bonus. Powstały one w latach 2011-2016. Zaletą ich, oprócz muzyki głęboko osadzonej w tradycji bluesa i rocka, są mądre teksty i co najważniejsze śpiewane po polsku.
Zespół Tajm tworzą: Jarosław Siewierski (śpiew, gitara), Marcin Rząb (gitara), Tomasz Madanowski (gitara basowa), Łukasz Rogowiecki (instrumenty klawiszowe, śpiew) oraz Marcin Czubatka (perkusja).
Tomasz Ertman
Fot. Tomasz Ertman