Strona główna Edukacja Na sto dni przed maturą

Na sto dni przed maturą

927
0
PODZIEL SIĘ

Najstarsi uczniowie Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją szkoły bawili się podczas studniówkowego balu. Tym razem, po raz pierwszy w historii teresińskiej placówki zabawa miała miejsce poza murami szkoły.

Czasy się zmieniają, a uczniowie mają coraz inne wymagania. Tym razem mieli pomysł zorganizowania balu na neutralnym miejscu i należało to uszanować. Jesteśmy pewni, że i teraz wszystko się uda – mówili przed studniówką ich wychowawcy.

Jak się okazało, bal na sto dni przed maturą wypadł fantastycznie. Uczniowie, ich osoby towarzyszące oraz rada pedagogiczna wspólnie opanowali parkiet Domu Gościnnego „Nad Stawem” w Szymanowie. Oczywiście całe wydarzenie rozpoczęło się zgodnie z tradycją, od staropolskiego poloneza. Choreografia i styl tańca zafascynowały publiczność. W tym roku uczniów w tym zakresie przygotowywała nauczycielka Ewa Dzikowska.

Wspaniałej zabawy, ale też równie udanych wyników majowych egzaminów życzyła abiturientom Ewa Odolczyk – dyrektor Zespołu Szkół w Teresinie. Odczytano też specjalny list do maturzystów i grona pedagogicznego, który skierowała do nich Jolanta Gonta – starosta sochaczewski. Potem, po krótkim posiłku wszyscy ruszyli w tany.

W tym roku wśród bawiących się byli przedstawiciele najstarszych klas technikum logistycznego, mechanicznego i mechanizacji rolnictwa. Ich wychowawcami są Sylwia Krzeszowiec i Krzysztof Paradowski. Znakomita oprawa muzyczna spowodowała, że szalona zabawa trwała aż po świt.

ZST