Strona główna Teresin Małżeński jubileusz

Małżeński jubileusz

1395
0
PODZIEL SIĘ

Teresin
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w zupełnie odnowionych wnętrzach Pałacu Druckiego-Lubeckiego w Teresinie miała miejsce piękna uroczystość. Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego świętowały tu cztery pary z terenu gminy. Dodatkowo jedno z małżeństw obchodziło „Diamentowe Gody”.
W samo południe 16 grudnia czcigodnych gości powitała Jolanta Kononowicz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Teresinie: – Wspólne 50 lat, to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń, które pragną wstąpić w związek małżeński.
Jubilaci otrzymali medale przyznane przez prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło kwiatów, gorących życzeń. Dekoracji dokonał osobiście wójt Gminy Teresin Marek Olechowski w towarzystwie Lecha Kaźmierczaka, wiceprzewodniczącego Rady Gminy.
To dla mnie ogromny zaszczyt, spotkać się z Państwem i móc wręczyć odznaczenia. Niezmiernie gratuluję Wam Drodzy Jubilaci tylu lat przeżytych wspólnie i we wzajemnej miłości. W imieniu całego samorządu gminy Teresin pragnę życzyć Państwu kolejnych tak pięknych rocznic – mówił wójt do zebranych par.
W minionym roku wśród dostojnych jubilatów były pary: Marianna i Mieczysław Barciak, Barbara i Zbigniew Komorowscy, Jadwiga i Szczepan Liberadzcy, Zenona i Ludwik Schneider. Jubileusz 60-lecia małżeństwa obchodzili Państwo Zofia i Henryk Zarzyccy.
Część oficjalna uroczystości zakończyła się wspólną fotografią. Oczywiście nie mogło zabraknąć toastu wniesionego lampką szampana, a o wyjątkową atmosferę zadbał zespół muzyczny z Teresińskiego Ośrodka Kultury. Podczas wspólnego rodzinnego posiłku nie obyło się bez ciepłych wspomnień i nostalgicznych „powrotów” do początków miłości.
Marcin Odolczyk