Strona główna Teresin Lekcja przy paśniku

Lekcja przy paśniku

898
0
PODZIEL SIĘ
O tym, jak ważne jest dokarmianie zwierząt w okresie zimy, przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Teresinie. Szkoła współpracuje z Kołem Łowieckim „Grunwald”, działającym przy Komendzie Głównej Policji w Warszawie, czego efektem jest kolejna udana inicjatywa. Tym razem dzieci dostarczyły pożywienia sarnom, bażantom i innym dzikim zwierzętom.
Koordynatorem akcji z ramienia Koła jest Tomasz Brzeski – mieszkaniec gminy Teresin. Ze szkoły ponad dwudziestoosobową grupę dzieci zorganizowały nauczycielki: Beata Pałuba i Małgorzata Urbanek. I trzeba przyznać, że lekcja w terenie bardzo się uczniom podobała. Nie tylko ochoczo uzupełniali paśnik świeżymi warzywami, aby zwierzęta nie pozostały zimą głodne. Uczniowie też zadawali mnóstwo pytań, na które cierpliwie i wesoło odpowiadał przedstawiciel Koła Łowieckiego.
Bardzo duże zainteresowanie wśród maluchów wzbudziło tropienie śladów zwierząt na śniegu. Pan Tomasz wyjaśniał, po jakim zwierzęciu został dany ślad, oczywiście nie mogło obejść się bez zagadek. Na koniec spotkania każdy z uczestników został obdarowany miłym upominkiem.
To pierwsze tego typu spotkanie w tym roku, ale nie ostatnie. W planach jest już kwietniowa wizyta przy wolierach w miejscowości Grabów, gdzie hodowanych jest ponad tysiąc bażantów.
Przypomnijmy, że w roku ubiegłym również na zaproszenie Tomasza Brzeskiego uczniowie z Teresina wraz z opiekunami udali się do Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego.
Marcin Odolczyk
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKto przygarnie psiaki?
Następny artykułZa nami szczepienia