Strona główna Sochaczew miasto Koniec koszmaru

Koniec koszmaru

915
0
PODZIEL SIĘ

Znana jest już firma, która na zlecenie miejskiego samorządu wykona dokumentację techniczną przebudowy układu komunikacyjnego na terenie poprzemysłowym „Chemitexu”. Ogłoszony w tej sprawie przetarg wygrało Pro Studio Paulina Grochowalska z Warszawy, które zaoferowało kwotę 70 110 zł. Na wykonanie projektu zwycięzca przetargu będzie miał czas do końca października tego roku. Dodajmy, że dwie pozostałe oferty wynosiły 71 955 zł oraz 143 418 zł.
Wstępna koncepcja przewiduje przebudowę znajdujących się na terenie byłych zakładów chemicznych ulic Włókienniczej, Wiskozowej i Chemicznej. Do tego planowana jest również przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej oraz budowa brakujących sieci kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Do tego wzdłuż wyremontowanych ulic zostaną ułożone chodniki lub ciągi pieszo-rowerowe z kostki brukowej. Przewidziana jest również budowa zatok postojowych.
Władze miasta są przekonane, że przebudowa ulic – o co postulują od lat firmy działające na terenie Chemitexu – pozwoli na ściągnięcie do Chodakowa nowych inwestorów.
es