Strona główna Kultura Kolejne sukcesy „Abstraktu”

Kolejne sukcesy „Abstraktu”

1206
0
PODZIEL SIĘ

Młodzi, zdolni, pracowici tancerze z zespołu Abstrakt Sochaczew trafili do kadry Polski po Krajowych Mistrzostwach Polski IDO, które odbyły się 4 – 5 marca IDO w Karczewie. Startowali w kategoriach Disco Dance, Disco Freestyle, Street Dance Show.
Na parkiecie rywalizowali tancerze z różnych stron Polski. Walczyli nie tylko o medale, ale również o awans do Mistrzostw Europy odbywających się na Białorusi oraz Mistrzostw Świata rozgrywanych w Czechach.
Tancerze z Zespołu Abstrakt byli w szczytowej formie i bardzo dobrze wypadli, zdobywając czołowe lokaty. W disco dance Kacper Grocholewski zdobył pierwsze miejsce i został mistrzem Polski. Zdobył też mistrzostwo Polski w kategorii disco freestyle solo. Drugie miejsce w disco dance wywalczył Michał Klok, zdobywając wicemistrzostwo Polski. Drugim wicemistrzem, z trzecim miejscem, został Szymon Stachlewski. Kolejne miejsca też należały do sochaczewian. Czwarte zajął Kacper Jelonek, który dodatkowo w disco freestyle zajął drugie miejsce i zdobył wicemistrzostwo. Na piątym miejscu znalazł się w disco dance Sebastian Majewski, a na szóstym Mini Formacja Abstrakt Senior. Siódme miejsce w duetach disco dance zgarnęły Kamila Lisowska i Oliwia Dudek, a dziewiąte wytańczyła para Angelika Koźlicka i Natalia Kruszewska.
W kategorii disco freestyle solo na szóstym miejscu była Oliwia Kmiecik, a w duetach disco dance na siódmym Agata Koźbiał i Basia Mońka.
Tym samym sochaczewscy tancerze zakwalifikowali się do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata IDO.
Gratulacje należą się nie tylko tancerzom i tancerkom z Zespołu Abstrakt, ale też ich trenerom – Monice Osieckiej – Jaworskiej, Celinie Osieckiej oraz rodzicom, wspierających młodych artystów.
opr. BN