Strona główna Kluby Klubowe klimaty w Boryszewie

Klubowe klimaty w Boryszewie

994
0
PODZIEL SIĘ
Koncertową, czyli Club Kontrast, w siedzibie Sochaczewskiego Centrum Kultury w Boryszewie. Po adaptacji Sochaczewowi przybyła nowa, piękna sala wraz z zapleczem. Jest się z czego cieszyć, gdyż warunki są tu świetne. Szczególnie na kameralne, nastrojowe wieczory.
 Ten remont Sochaczewskiego Centrum Kultury zawdzięczamy wnioskowi, jaki złożyliśmy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie było to łatwe, ale dzięki grupie ludzi, którzy się w to zaangażowali,   udało się dostać dotację z ministerstwa i miastu przybyła nowa sala. Na remont tych piwnic udało się pozyskać 380 tys. złotych – powiedział w trakcie wieczoru Artur Komorowski, dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury, który powitał przybyłych na uroczystość.
Na uroczystość przybyły tłumy gości. Wśród zaproszonych byli m.in. minister Maciej Małecki, burmistrz Piotr Osiecki, zastępcy burmistrza Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski, radni miejscy z przewodniczącym Sylwestrem Kaczmarkiem, radni powiatowi, naczelnicy wydziałów z urzędu miasta, a także przedstawiciele świata kultury.
Gości zaskoczył piękny wystrój piwnicznych wnętrz, choć remont objął również całe Centrum w Boryszewie, to jednak największy wkład widać w sali klubowej, która powstała dzięki ogromnej pracy. Trzeba było tu wymienić instalację elektryczną i kanalizacyjną, zabezpieczyć stropy, skuć posadzki, wymienić drzwi, odnowić ściany, zamontować nowe sufity oraz wyremontować kompleksowo łazienki. Efekt wszystkich zaskoczył. Wnętrze nawiązuje do stylu klubów jazzowych z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Na ścianach można było podziwiać nawiązujące do tej epoki obrazy Ewy Kubeł-Zielińskiej. Sala pomieści w sumie (w zależności od koncertu) około 70-120 widzów.
Miejmy nadzieję, że będzie to ważne i znaczące miejsce dla nas, które będzie służyć nam wszystkim – stwierdził Maciej Małecki.
W podobnym tonie wyrażał się Piotr Osiecki, który chwalił efekt końcowy remontu i zapewniał, że z pewnością nowe możliwości przyciągną mieszkańców Sochaczewa.
To naprawdę wspaniałe wnętrze. Robi wrażenie i z pewnością będę tu przychodzić na koncerty, choć od centrum miasta jest ciut daleko, ale warto – zapewniała jedna z młodych uczestniczek.
Wchodzących witano lampką szampana oraz bogatym szwedzkim bufetem, na który złożyły się wypieki pracowników centrum. Po uroczystym przecięciu wstęgi i chwili przerwy na wymianę wrażeń, odbył się koncert Barbary Błaszczyk Trio, który muzycznie wypełnił uroczystość. Zespół wykonał utwory jazzowo-bluesowe w bardzo dobrym stylu i klimacie. Trio owacyjnie oklaskiwano.
W naszych planach jest tu urządzanie co dwa tygodnie koncertu muzycznego. Chcemy tu też ulokować salonik muzyczno-literacki, a także skupić inne działania artystyczne. Ściany tej sali będą dostępne dla twórców plastycznych i ich dokonań – zapewniał Artur Komorowski.
Mnie jako mieszkańca cieszy, że w końcu będzie takie miejsce na takie działania, że coś się ruszyło w klubowym, artystycznym działaniu. Ale to zasługa pana dyrektora – mówił jeden z radnych.
Bogumiła Nowak
Fot. Bogumiła Nowak