Strona główna Młodzieszyn Kamion zyska na planie

Kamion zyska na planie

983
0
PODZIEL SIĘ
W gminie Młodzieszyn zakończył się etap konsultowania publicznego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Kamion. Mieszkańcy mogli zapoznać się z propozycjami zmian i jednocześnie przedstawić swoje propozycje przy proponowanych zmianach.
Projekt zagospodarowania przestrzennego Kamionu wyłożony był od 12 grudnia 2016 roku do 12 stycznia bieżącego roku w gminie. Każdy mieszkaniec gminy mógł zapoznać się z propozycjami oraz przedstawić swoja opinię o projekcie. 10 stycznia w siedzibie Urzędu Gminy o godzinie 10.00 odbyła dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie rozwiązaniami. Każdy, kto kwestionował ustalenia lub widział inne rozwiązania mógł je zgłosić w czasie dyskusji. 27 stycznia zakończyło się elektroniczne zbieranie informacji i danych na temat planu zagospodarowania przestrzennego wsi.
Mieszkańcy ogólnie zadowoleni są z tego, że zdecydowano się uporządkować sytuację ich wsi. Przez lata Kamion był zaniedbywany infrastrukturalnie. Teraz wszystko zmierza w dobrym kierunku i powoli będzie porządkowane. Cieszy nas to, bo plan przestrzennego zagospodarowania jest możliwością wejścia w dynamiczniejszy rozwój wsi – mówi Dariusz Sączewa, sołtys wsi Kamion i radny rady gminy Młodzieszyn.
Dane i wniesione uwagi od mieszkańców Kamionu są sprawdzane teraz i analizowane. Mieszkańcy oczekują na efekt i opublikowanie ulepszonej wersji, która uwzględni ich opinie.
Projekt dotyczy w pełni sześciu działek i częściowych zmian w dwóch działkach.
Grażyna Kiszelewska, odpowiedzialna w gminie Młodzieszyn za prace przy projekcie projektu zagospodarowania przestrzennego Kamionu informuje, że prace nad planem zmierzają do końca. Najdalej w marcu pojawi się wersja ostateczna.
Plan jest dość istotny, gdyż udało się władzom uzyskać od marszałka województwa zgodę na odlesienie działek.
To pozwoli właścicielom na postawienie domów lub innych zabudowań. Na działkach leśnych nie można nic budować – dodaje Dariusz Sączewa.
Dodatkowo do planu zagospodarowania wsi wniesiono korekty np. w ewidencji dróg. Dotychczasowe nie uwzględniały na przykład części dróg leśnych i to nawet tych, które istniały od ponad stu lat. Drogi te po prostu w planach nie istniały, choć fizycznie nimi się poruszano. Teraz nowy plan zagospodarowania je uwzględnia. Uporządkowane zostały też tereny należące do Spółki Leśno-Gruntowej w Kamionie, dając spółce możliwość rozwinięcia się.
Co prawda potrzebne są jeszcze uregulowania nad Wisłą, ale zdaniem Dariusza Sączewy i tak wiele wykonano w ramach tego projektu zagospodarowania przestrzennego.
BN
Fot. Bogumiła Nowak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Dens Babki” w DPS-ie
Następny artykułWaleczni młodzi