Strona główna Wyszogród Jubileusz pani Marianny

Jubileusz pani Marianny

972
0
PODZIEL SIĘ
Takiego wieku, jaki osiągnęła Marianna Danowska, mało kto dożywa. Mieszkanka Rębowa świętowała bowiem 26 stycznia swoje 102 urodziny. Co ważne, choć sędziwa, to nadal czuje się zdrowa, ma siły i energię, by cieszyć się życiem.
Marianna Danowska, 102-letnia jubilatka z Rębowa mieszka u córki Anny Bogdan. Starsza pani jest bardzo skromną osobą, ale posiada wielkie serce, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Jubilatka cieszy się liczną rodziną, a to za sprawą doczekanych 11 wnuków, 23 prawnuków i 12 praprawnuków. Właśnie w gronie licznych potomków spędzała swoje urodziny. A jej wielkiemu jubileuszowi towarzyszyła cała wieś.
W intencji jubilatki odprawiona została Msza święta w kościele św. Jana Chrzciciela w Rębowie. W uroczystości wzięła udział rodzina, znajomi i przyjaciele pani Marianny oraz życzący jej „200 lat” mieszkańcy Rębowa.
Szacowna jubilatka urodziła się 26 stycznia 1915 roku jako jedna z siedmiorga rodzeństwa.
Nie wiem, czym sobie zasłużyłam na tak długie życie. Jestem przecież tylko taką „sierotką Marysią” z małej wioski – mówi wzruszona pani Marianna – Córki dużo mi pomagają, ale cieszę się, że pomimo wieku nie jestem całkiem ciężarem w rodzinie. Były chwile, kiedy ciężko chorowałam, jednak córki się mną troskliwie opiekowały. Chociaż pamięć już mi szwankuje, to dziękuję Bogu, że w miarę możliwości jestem w stanie sama sobie poradzić.
Najważniejsze jednak, że pani Mariannie dopisuje humor i potrafi cieszyć się nawet drobnymi przyjemnościami życia. Opiekująca się nią na co dzień pani Anna podkreśla, że kobieta nie miała łatwego życia.
W wieku 20 lat mama wyszła za mąż za wdowca z 2-letnią córką. Po 19 latach małżeństwa owdowiała, zostając z czwórką własnych dzieci i wychowywaną przez siebie córką męża. Przy pomocy dzieci prowadziła 6-hektarowe gospodarstwo rolne, jednocześnie budując dom. Mama nie związała się z nikim ponownie, więc od 63 lat pozostaje wdową – opowiada Anna Bogdan.
Po mszy wszyscy zgromadzeni w kościele złożyli pani Mariannie życzenia słowami pieśni: „Wszystkiego dobrego życzymy i zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa przez ręce Maryi”
My również się do nich dołączamy, życząc dostojnej jubilatce spokoju i pogody ducha, oraz by w zdrowiu i szczęściu, przy boku kochającej rodziny przeżyła kolejne lata – dodają sąsiedzi jubilatki z Rębowa.
Wiesława Szymerska/BN
Fot. Wiesława Szymerska

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStokrotki w teatrze
Następny artykułNa osiedlu będzie jasniej