Strona główna Historia Jazzowo i nie tylko

Jazzowo i nie tylko

1034
0
PODZIEL SIĘ
W nowo otwartej sali koncertowej w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie cykl imprez muzycznych zainaugurowała w sobotę, 4 lutego Barbara Błaszczyk Trio.
Piosenkarka w czasie występu przedstawiła własne piosenki autorskie oraz znane standardy jazzowe i bluesowe m.in. utwory Ewy Bem. Śpiewała oraz grała na nowym, japońskim fortepianie elektronicznym, który to instrument miał swą premierę właśnie podczas sobotniego koncertu. Barbarze Błaszczyk towarzyszyli: Szymon Wiechetek, grający na kontrabasie oraz Patryk Zakrzewski na instrumentach perkusyjnych.
Kolejne występy muzyczne w różnym stylu i nastroju zapowiadają się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Następny koncert już w sobotę, 18 lutego wypełni Tajm – rockowy zespół muzyczny.
Kolejne sobotnie występy, to 4 marca M –Jazz, zespół, jak wskazuje nazwa grający w klimatach jazzowych. Na 18 kwietnia zapowiadany jest występ zespołu Guerreros, który wystąpi w klimatach latynoskich.
Zaś 22 kwietnia wystąpi zespół Ulla Saxophone Trio, który zaprezentuje klasykę muzyczną graną na saksofonach i fortepianie   m.in. utwory Poulenca i Piazzoli. Wszystkie koncerty odbywają się o godzinie 18.00
BN
Fot. Bogumiła Nowak