Strona główna Imprezy Gorace powitanie Nowego Roku

Gorace powitanie Nowego Roku

1022
0
PODZIEL SIĘ
Choć noc była bardzo zimna, to jednak miejska zabawa sylwestrowa na Placu Kościuszki była pełna żaru i temperamentu. Nie zawiedli ani wykonawcy koncertu, ani publiczność. Atmosferę podgrzewały szampan i fajerwerki.
Tuż przed koncertem publiczność niecierpliwie czekała pod sceną. Było przejmująco zimno. Jednak humory dopisywały. Przybyłych na koncert powitał w imieniu władz Sochaczewa Arkadiusz Mamcarz, który jako konferansjer prowadził koncert i zabawiał publiczność wesołymi anegdotami na tematy sylwestrowe.
Potem już niczego nie trzeba było, gdyż scenę niepodzielnie zajął sochaczewski zespół Dobranocka i wykonywane przez niego utwory m. in. „Ruda szaleje” i „Małgośka”.
Publiczność była zachwycona występem. Temperatura rosła z każdą chwilą. Atmosfera udzielała się członkom zespołu tak mocno, że pod koniec zrzucili kurtki i jeszcze dynamiczniej grali i śpiewali. Zespół wystąpił w pełnym składzie z wokalistką Agnieszką Kęską. Muzycznie i wokalnie wspierali ją – Jarek Siewierski (śpiew i gitara), Łukasz Rogowiecki (śpiew i instrumenty klawiszowe), Marcin Rząb (gitara), Tomasz Madanowski (bas), Marcin Czubatka (perkusja) i Piotr Jędraszczak (saksofon).
Tuż przed północą na scenę wkroczył Ivan Komarenko i momentalnie porwał do zabawy publiczność. Artysta wystąpił wraz ze swym gitarzystą i dwoma tancerkami. Zabawa była tak wspaniała, że publiczność omal nie przegapiła początku nowego roku. Ivan Komarenko śpiewał, tańczył i bawił się z publicznością, wykonując swe znane i nieco mniej znane przeboje.
Życzymy mieszkańcom wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia, realizacji marzeń, spokoju i aby nie zabrakło nikomu pieniędzy w tym roku i przez następne lata – mówił Sylwester Kaczmarek, przewodniczący Rady Miasta Sochaczew.
Niestety zabrakło w tym roku burmistrza Piotra Osieckiego, który jak wielu sochaczewian złapał grypę.
Do życzeń dołączyła się Agata Kalińska, naczelnik wydziału kultury, sportu, turystyki i organizacji pozarządowych w Urzędzie Miasta: – Mieszkańcom życzę przede wszystkim zdrowia, bo bez niego nic się nie uda. Zdrowie jest w życiu najważniejsze, a z nim życzę realizacji wszystkich zamierzeń, by mieszkańcy naszego miasta byli szczęśliwi i zadowoleni z życia – życzyła sochaczewianom. Jednocześnie zaznaczyła, że po Nowym Roku mieszkańców Sochaczewa czeka sporo niespodzianek. Zapowiedziała, że będzie kilka nowych, ciekawych imprez, które zapewne przypadną do gustu sochaczewianom.
Punktualnie o północy strzeliły korki szampana. Przewodniczący Kaczmarek rozdawał na tacy kubeczki z musującym trunkiem. Ivan Komarenko pił szampana razem z mieszkańcami i fotografował się z fanami. Nad miastem odpalano fajerwerki. Życzenia składali sobie wszyscy, nawet obcy sobie ludzie. Potem znów na scenie pojawił się Ivan Komarenko z zespołem. Koncert gwiazdy bardzo się podobał i publiczność nie chciała wypuścić artysty bez bisów.
Bogumiła Nowak
Fot. Bogumiła Nowak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDo stajenki przybyli
Następny artykułPod znakiem ognia