Strona główna Kultura Fotograficzne fascynacje

Fotograficzne fascynacje

923
0
PODZIEL SIĘ

W Kramnicach Miejskich w sobotę, 25 lutego, odbył się wernisaż III Wędrującej Wystawy Grupy OtoFOTO. Ekspozycję można oglądać do 15 marca. Potem wyrusza w wędrówkę po Polsce.
Powstała w 2009 roku, przy Sochaczewskim Centrum Kultury, Grupa OtoFOTO skupia ponad 400 członków z kraju i ze świata.
– Choć bazą dla naszej grupy jest Sochaczew i okolice, to działały w szerszym zakresie. Po prostu spotykamy się wirtualnie na naszej specjalnej stronie na Facebooku, gdzie prezentujemy swoje zdjęcia. Wymieniamy tam też opinie i tworzymy takie forum twórcze, gdzie można wzajemnie i bez złośliwości się oceniać. Chodzi tu o to, by nie kopać się po kostkach, a działać twórczo i z pożytkiem dla wszystkich. To właśnie wystawy są tego efektem, tych twórczych poszukiwań – mówił w trakcie wernisażu Przemko Stachowski, założyciel grupy, artysta malarz i fotografik, organizator wystawy.
Na wystawie w Kramnicach prezentowane jest 45 zdjęć 35 twórców, mieszkańców Sochaczewa, wśród nich jest nasz redakcyjny kolega Tomasz Ertman. Tematyka różnorodna – portrety, pejzaże, scenki rodzajowe, rośliny, abstrakcje. Jedne zdjęcia przyciągają formą i kompozycją, inne kolorami, a jeszcze inne malarskimi wizjami. Na pewno warto zobaczyć to różnorodne spojrzenie na świat i fascynacje różnych ludzi.
– Fotografia zmusza do odkrywania świata wciąż na nowo, i to jest w niej najcenniejsze, oraz to, że częstokroć pozwala nam się porozumieć – te słowa, jak wspomniał w czasie wernisażu Przemko Stachowski, przyświecają Grupie OtoFOTO.
Grupa ma charakter otwarty. Może do niej należeć każdy chętny.
BN
Fot. Bogumiła Nowak