Strona główna Teresin Filmowe ferie

Filmowe ferie

812
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN W Teresińskim Ośrodku Kultury, a dokładnie w Kinie za Rogiem, czas ferii upłynął wyjątkowo. Zajęcia odbywały się tu pod hasłem „W 5 filmów dookoła świata”.
Filmowa podróż po różnych krajach świata cieszyła się dużym zainteresowaniem, instruktorzy z TOK-u przygotowali wiele niespodzianek. Uczestnicy m.in. poznawali zwyczaje, muzykę, podstawy języka takich krajów jak – Hiszpania, Francja, USA, RPA, a na koniec „wrócili” do Polski. Ponadto tańczyli country, tworzyli muzykę rodem z Afryki, gotowali, wykonywali wiele ciekawych prac manualnych, tworząc na przykład hiszpańskie wachlarze i flagi poznanych krajów.
Każdy dzień kończył się projekcją filmu na kinowym ekranie. Zabawy było co niemiara, a wszystko to pod okiem instruktorek – Katarzyny Rospędowskiej i Beaty Sałacińskiej, które każdego dnia przygotowywały dla dzieci mnóstwo niespodzianek. Z kolei w dniu afrykańskim w muzyczne rytmy zaprosił też wszystkich Daniel Staniak. Warto zaznaczyć, że po zajęciach w ramach ferii z Kinem za Rogiem, grono dzieci mogło też uczestniczyć w ćwiczeniach plastycznych oraz teatralnych, specjalnie przygotowanych przez instruktorki z Teresińskiego Ośrodka Kultury.
Marcin Odolczyk