Strona główna Teresin Feryjnych atrakcji nie brakowało

Feryjnych atrakcji nie brakowało

981
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN Tradycyjnie już ferie organizowane przez placówki oświatowe w gminie Teresin cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Bowiem program przygotowany dla uczniów na czas zimowego odpoczynku był bogaty.
W Szkole Podstawowej w Paprotni zajęcia odbywały się od 13 do 17 lutego. Atrakcji jak zwykle nie brakowało. Na dzieci czekały zajęcia świetlicowe, sportowe oraz na powietrzu. Grupa wybrała się także, by popływać w basenie na terenie hotelu „Kuźnia Napoleońska”. Oczywiście nie mogło zabraknąć wycieczek. Te odbyły się m.in. do warszawskiego Centrum Kopernika, czy na Stadion Narodowy, gdzie uczestnicy zwiedzali kulisy obiektu „Trasą Piłkarza”. W stolicy odwiedzili też Centrum Zabaw Kolorado. Zwolennicy filmów mogli korzystać ze szkolnej sali audio, gdzie prezentowane były bajki. Wyjechali też do kina w Błoniu na film „Lego Batman”. Na zakończenie szkolnego wypoczynku miało miejsce wielkie zimowe grillowanie. Uczestnikami podczas szkolnej akcji opiekowali się tutejsi nauczyciele, a nad całością czuwał dyrektor szkoły Grzegorz Fabiszak.
Również w Szkole Podstawowej w Szymanowie dzieci na nudę narzekać nie mogły. W tym samym terminie co w Paprotni, do szkoły codziennie przychodziło kilkudziesięciu uczniów. Odbyły się tu cztery dni wyjazdowe, m.in. do kina na film „Lego Batman” czy też na basen. Dużą popularnością cieszyły się zawody sportowe.
– Ferie zaczęliśmy mocnym akcentem, w piątek 10 lutego zorganizowaliśmy wieczór filmowy dla klas 0-III i noc filmową połączoną z grami i zabawami dla uczniów kl. IV – VI. Przybyło wówczas ponad pięćdziesiąt osób – mówi Jarosław Żejmo, dyrektor SP Szymanów.
W Szkole Podstawowej w Budkach Piaseckich na dzieci czekały gry i zabawy świetlicowe, zabawy w basenie z piłeczkami, zajęcia sportowe, interaktywne gdy edukacyjne. Można było budować zamki z dużych klocków piankowych czy pograć na komputerze. Dzieci wyjeżdżały też na lodowisko, gdzie uczyły się i doskonaliły jazdę na łyżwach.
Również w Szkole Podstawowej w Teresinie uczestnicy ferii mogli korzystać z zajęć sportowych, plastycznych, komputerowych, odbywały się też projekcje filmowe.
Starsi uczniowie z Gimnazjum w Teresinie złożyli wizytę na lodowisku, aktywnie spędzali czas w hali sportowej oraz wyjeżdżali do Warszawy, gdzie zwiedzali Sejm RP, stadion Legii, Stadion Narodowy, byli też w kinie.
Gimnazjaliście z Szymanowa z kolei wybrali się na łyżwy, do stołecznego kina, a także do Uniejowa na tamtejsze termy.
Jak zaznaczają dyrektorzy szkół, w organizacji ferii pomagali – Urząd Gminy w Teresinie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Teresinie, Gminna Komisja d.s. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Teresinie.
– Dziękuję także Panu Wojciechowi Trzcińskiemu właścicielowi hotelu Kuźnia Napoleońska za możliwość bezpłatnego korzystania z basenu przez dzieci i za słodki poczęstunek po każdych zajęciach basenowych – dodaje Grzegorz Fabiszak, dyrektor SP Paprotnia.
Dla dzieci i młodzieży pozostających podczas zimowej przerwy w domach, ofertę przygotowała ponadto Świetlica Parafialna w Niepokalanowie. Atrakcji nie brakowało, m.in. wycieczki do sochaczewskiego kina Mazowsze, do gospodarstwa agroturystycznego Łasiczka, czy do Domu Pracy Twórczej w Granicy. W samej świetlicy zaś przygotowane były warsztaty kulinarne.
We wszystkich placówkach dzieci ochoczo przychodziły na zajęcia. I tylko w ostatnim dniu na ich buziach można było zauważyć malutki smutek, a to dlatego, że ten wyjątkowy czas zimowych ferii właśnie dobiegał końca.
Marcin Odolczyk