Strona główna Sochaczew miasto Elegancja na miejskich ulicach

Elegancja na miejskich ulicach

844
0
PODZIEL SIĘ

Być może jeszcze przed wakacjami na sześciu głównych ulicach miasta zamontowane zostaną pierwsze, nowe, eleganckie tabliczki informacyjne z motywem klawisza fortepianu, nawiązujące swym wyglądem do dziedzictwa Fryderyka Chopina. Przy ul. Warszawskiej stanie także podświetlany witacz. To początek zmian w ramach całkiem nowego systemu informacji miejskiej.
Pod koniec marca Urząd Miejski planuje ogłoszenie przetargu na opracowanie i wykonanie tablic z nazwami ulic; tablic kierujących pieszych, kierowców i turystów do najważniejszych urzędów, instytucji, zabytków i miejsc wartych odwiedzenia w naszym mieście. Do tego dojdą witacze, jeden z nich stanie przy ulicy Warszawskiej, w okolicy centrum handlowego Sonata.
Jak wyjaśnia Dariusz Dobrowolski, zastępca burmistrza Sochaczewa, projekt obejmie ulice: Warszawską, Płocką, Gawłowską, Piłsudskiego i Staszica na całej długości oraz Al. 600-lecia na odcinku od Warszawskiej do torów kolejki wąskotorowej za mostem na Utracie. Na tym obszarze nie będzie już tabliczek z nazwami ulic wiszącymi na płotach. Nowe, chopinowskie, zostaną zamontowane na stalowych słupkach. Przy sześciu ulicach znajdzie się ich około 140.
– Mamy księgę standardów szczegółowo opisującą wygląd tablic, ich wielkość i kolorystykę. Na tej podstawie firma opracuje projekt dokładnego rozmieszczenia tablic w przestrzeni miasta, uzyska wszelkie uzgodnienia, przygotuje komplet materiałów i dostarczy go do miasta. By zaoszczędzić na montażu, tymi pracami zajmie się grupa drogowa ZKM – stwierdza Dariusz Dobrowolski.
Przypomnijmy, że system informacji miejskiej został opracowany przez firmę „Linia”, jej pracownicy zaproponowali ujednolicenie systemu informacji i jego promocyjne wykorzystanie. A ponieważ najbardziej znanym na świecie mieszkańcem ziemi sochaczewskiej jest Fryderyk Chopin, stąd na wszystkich tablicach i witaczach ma się pojawiać motyw klawisza fortepianu.
Jeśli ktoś chce zamontować na domu lub bloku tablicę wykonaną wedle wytycznych SIM, wszelkich informacji na ten temat udzieli Wydział Infrastruktury UM, III piętro, adres email: komunalny@sochaczew.pl lub drogi@sochaczew.pl. Urząd Miejski chętnie podzieli się z zarządcami budynków projektami, by zamawiane tabliczki były identyczne.
UM/es