Strona główna Młodzieszyn Dzień Kobiet w Młodzieszynie

Dzień Kobiet w Młodzieszynie

1012
0
PODZIEL SIĘ

Dzień kobiet obchodzony 8 marca jest tradycją, również w tym roku święto pań uczczone zostało w gminie Młodzieszyn bardzo uroczyście. Z tej okazji Monika Pietrzyk – wójt gminy, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowała spotkanie dla kobiet.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.00. Przybyły na nią bardzo licznie panie z całej gminy, przywitała je pani Wójt, składając serdeczne życzenia, oraz życząc mile spędzonego czasu.
Uroczystość poprowadzili panowie: Dariusz Kosiński – dyrektor Gimnazjum w Młodzieszynie oraz Leszek Borkowski – dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie. Impreza rozpoczęła się występem chóru gimnazjalnego, który zaprezentował szeroką gamę swoich umiejętności. Z okazji święta kobiet uczniowie z Gimnazjum w Młodzieszynie, pod opieką Alicji i Janusza Wlazło, przygotowali kabaretowy program artystyczny dedykowany wszystkim paniom, który bardzo rozbawił wszystkich uczestników. Młodzi artyści zebrali zasłużone brawa.
Bardzo oczekiwanym momentem była zabawa fantowa, podczas której pośród uczestników zostały rozlosowane vouchery, między innymi na wizytę w salonie fryzjerskim Viola, manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym Ines Agnieszki Gałko. Był też voucher do salonu kosmetycznego Joanna w Sochaczewie, oraz na zajęcia garncarskie i fitness w GOK Młodzieszyn. Ponadto wylosowano zaproszenie na masaż rehabilitacyjny od Mariusza Dąbrowskiego oraz na kolację w hotelu Chopin, były też książki o zdrowej żywności przekazane przez Naturhouse.
Podczas uroczystości odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursie fotograficznym „Młodzieszyn w zimowej szacie”, w którym – w kategorii wiekowej do 12 lat – przyznano 3 równorzędne nagrody dla: Bartłomieja Klocka za fotografię „Zimowe dni z mamą”. Mai Owczarzak za fotografię „Ze szkolnej huśtawki” i dla Patryka Sobczaka za fotografię „Przeszłość Janowa”. W kategorii wiekowej 13 – 18 lat, nagrodzono Kacpra Orlińskiego za fotografię „Boisko zimą”. Zaś w kategorii powyżej 18 lat nagroda przypadła Martynie Klocek, za fotografię „Moja mała ojczyzna”.
W Sali Gminnego Ośrodka Kultury znajdowały się też stanowiska związane z dbaniem o zdrowie. Porad dietetycznych udzielały panie z Naturhouse z Sochaczewa. Zaś pielęgniarki z NOOZ „Małgosia” Gabriela Duplicka i Wiesława Bryńska wykonywały badanie ciśnienia i poziomu cukru, a także udzielały wielu cennych porad. Gościliśmy również fizjoterapeutę Mariusza Dąbrowskiego oraz przedstawicielki z Sanepidu w Sochaczewie.
Uroczystość minęła w miłej i serdecznej atmosferze. Po zakończeniu spotkania wszystkie panie obdarowane zostały kwiatami.
UGM