Strona główna Kampinos Dzień języków obcych w kampinoskiej szkole

Dzień języków obcych w kampinoskiej szkole

1151
0
PODZIEL SIĘ

„Języki obce kluczami do drzwi świata” – pod takim hasłem społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie zainaugurowała tegoroczne obchody wielkiej gali języków obcych. To wielkie wydarzenie zintegrowało kilkanaście szkół gimnazjalnych oraz podstawowych powiatu warszawskiego zachodniego.
Na początku gali, która miała miejsce 13 marca, uczniowie klasy IIa gimnazjum – Zuzanna Sobczyk, Michał Janicki i Szymon Brauza oraz uczniowie klasy Va przekonywali publiczność, że nauka języków obcych jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród za konkursy przeprowadzone w ramach Dnia Języków Obcych: V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach anglojęzycznych, V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego, Powiatowy Konkurs Plastyczny „Święta i uroczystości w krajach anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych” i szkolny konkurs plastyczny „Pocztówka z krajów anglojęzycznych”.
Kolejnym punktem programu było przedstawienie w języku angielskim „Romeo i Julia”, które zostało przygotowane przez uczniów klasy IIa gimnazjum oraz p. Małgorzatę Perkowską.
Potem w holu gimnazjum odbyły się szkolne targi żywności z krajów angielskiego oraz niemieckiego obszaru językowego.
Drugą część uroczystej gali języków obcych rozpoczął występ klasy Va, która pod kierunkiem Agaty Celejewskiej wykonała piosenkę pt. „Let me love you”. Wreszcie przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy uczniów i zaproszonych gości. Na pierwsze pytanie bezbłędnie odpowiedziała Monika Ciurzyńska – wójt Gminy Kampinos. Kolejne pytania również nie sprawiły uczestnikom żadnej trudności.
Po potyczkach w zakresie sprawdzenia wiedzy, uczniowie klas III gimnazjum pod kierunkiem Dominiki Bury zaprezentowali wybrane baśnie braci Grimm.
I wreszcie na koniec miał miejsce konkurs wokalny „Let’s singen”. O tytuł najlepiej wykonanego utworu w języku angielskim lub niemieckim walczyło 5 grup. Komisja konkursowa jednomyślnie przyznała I miejsce klasie VIa i p. Honoracie Bogiel. Uczniowie klasy VIa otrzymali nagrodę w postaci plansz dydaktycznych ze słownictwem z języków obcych.
Krystian Ciszewski
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie