DWA MEDALE DRAGONA

Nasz patronat
MMA Już po raz szósty wojownicy spod znaku MMA przyjechali do Sochaczewa po to, by oddać pamięć tym, którzy się poddać nie chcieli. 127 ALMMA miała rangę Pucharu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W dwóch oktagonach i na macie swoje umiejętności zaprezentowało ponad 160 zawodników. Było wśród nich czterech reprezentantów naszego miasta.
Najlepiej z nich spisał się Dawid Maciaszek (Dragon Sochaczew), który zdobył złoty medal w turnieju brazylijskiego jiu-jitsu w kategorii Open (No Gi Białe Pasy). W kategorii seniorów zadebiutował Kamil Piegat. Wywalczył on w „klatce” srebro w Ograniczonej Formule (66 kg).
W zawodach walczyli również zawodnicy Sochaczewskiego Centrum Sportów Walki. Paweł Dąbkowski (ograniczona formuła seniorów, 88 kg) oraz Alan Dutkowski (kategoria junior 77 kg) od razu trafili na przyszłych zwycięzców swoich kategorii i pomimo ambitnej postawy przegrali swoje boje.
Ewenementem zawodów była finałowa walka w formule BJJ No Gi Kolorowe Pasy. Na macie starło się dwóch zawodników (w tym jeden 47-letni). Pierwsze sześć minut nie dało żadnemu z nich zwycięstwa. Sędzia zarządził dogrywkę do pierwszego punktu. Przez dwanaście minut sztuka ta nie udała się żadnemu z walczących. Sędzia przerwał bardzo wyrównany bój… obydwaj wojownicy stanęli na najwyższym stopniu podium.
Tomasz Ertman
Fot. Krzysztof Lewandowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz