Domowa apteczka

fot.pixabay

Dobry nastrój i spokój nerwów zapewni stosowanie: melisy, kolendry, wanilii i koperku.

W przypadku mdłości pomocne są: cynamon, mięta, gałka muszkatołowa, imbir i melisa.

Kiedy chcemy wspomóc trawienie albo zapobiec wzdęciom, pomocne będą: anyż, pieprz, curry, cząber, gorczyca, liść laurowy, natka pietruszki, mięta.

Antybakteryjnie działają goździki. Żucie goździków przez kilka minut, zwłaszcza w okresie grypowym, zapobiega infekcjom górnych dróg oddechowych. Udowodniono, iż dzięki zawartym związkom przeciwutleniającym skutecznie eliminują wolne rodniki. Spowalniają proces starzenia się organizmu i zmniejszają ryzyko powstawania nowotworów.

Siemię lniane stosowane jest w medycynie naturalnej do łagodzenia szeregu dolegliwości układu pokarmowego, a także oddechowego, oraz zewnętrznie. Siemię można spożywać zapobiegawczo dla zapewnienia prawidłowej perystatyki jelit. Szczególnie pomocne jest przy wszelkich nieżytach i nadkwasotach, a nawet owrzodzeniach. Stosowane jest przy biegunkach lub zaparciach. Ze względu na bogactwo cennych składników, które występują w tych nasionach, wpływa na poprawę stanu naszego organizmu.

Ananas i banan to źródło witamin i innych cennych składników, dlatego warto je mieć w domu. Maseczki z tych owoców wygładzą i ujędrnią skórę. Wystarczy rozgnieść te owoce i połączyć z mąką ziemniaczaną i nałożyć na skórę twarzy i szyi. Po 20 minutach zmyć.

Ananas może pomóc w pozbyciu się plamek pigmentacyjnych. Wystarczy sokiem z ananasa nasączyć gazę i pokryć nią twarz na kilka minut. Zabieg należy powtarzać.

Sól morska może być wykorzystana do masowania ciała w celu ujędrnienia. Pomaga przy cellulicie.

Zapraszam na zabieg z retinolem

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz