Strona główna Sochaczew miasto Czwórka z nowym boiskiem

Czwórka z nowym boiskiem

862
0
PODZIEL SIĘ
Jeszcze w styczniu, jak wynika z naszych informacji, Urząd Miejski powinien ogłosić przetarg mający wyłonić firmę, która wykona dokumentację techniczną wielofunkcyjnego boiska, jakie powstanie przy Szkole Podstawowej nr 4. Natomiast sama inwestycja ma zostać zrealizowana w 2018 r. Miasto planuje przeznaczyć na ten cel z swojego budżetu 830 000 złotych oraz chce pozyskać dodatkowe środki z funduszy zewnętrznych.
Do budowy nowego boiska przy Szkoły Podstawowej nr 4 władze miasta przymierzały się już kilka lat temu. Miało ono powstać wraz z nowoczesną halą sportową. Były z tym problemy, ponieważ teren, na którym miało być zlokalizowane, jest tuż przy skarpie a ta, jak przewidywał projekt, miała być wzmocniona. Miejski samorząd nie posiadał też wówczas potrzebnych środków na tak skomplikowaną inwestycję.
Plany przewidują, że przy „Czwórce” powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe, na którym dzieci pograją przede wszystkim w piłkę nożną. Zostanie ono odwodnione, oświetlone, ogrodzone, wyposażone w bramki i czterometrowe piłkochwyty. Jego powierzchnia wyniesie 1125 m.kw. powierzchni. Na boisko będzie wchodziło się bezpośrednio z małej sali gimnastycznej. A ponieważ „Czwórka”, to szkoła z oddziałami integracyjnymi, boisko zostanie dostosowane dla niepełnosprawnych uczniów.
Dodajmy, że w tym roku rusza budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy „Trójce” i Gimnazjum nr 1. Inwestycja ma być realizowana w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego, na którą z „normalnego” budżetu miasta odłożono 400 tys. zł.
jur