Strona główna Sochaczew miasto Cudowny obraz w Sochaczewie

Cudowny obraz w Sochaczewie

904
0
PODZIEL SIĘ

Biskup łowicki, duchowieństwo, władze miasta oraz wierni witali w Boryszewie w niedzielne popołudnie, 5 marca, kopię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który dotarł do naszego miasta. Przez dwa tygodnie obraz będzie peregrynował po parafiach Sochaczewa i okolic. By podkreślić wagę wydarzenia, dać wyraz swej wierze i szacunkowi dla Matki Jasnogórskiej, burmistrz Piotr Osiecki zawierzył Jej nasze miasto.
Peregrynacja obrazu po Ziemi Sochaczewskiej rozpoczęła się od symbolicznego przywitania, które miało miejsce na skrzyżowaniu ulic 15 Sierpnia i Okrzei przez biskupa łowickiego Andrzeja Franciszka Dziubę i ks. Jacka Skrobisza, proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie został on przeniesiony przez wiernych do kościoła parafialnego. Tam odczytano m.in. list papieża Franciszka przygotowany specjalnie na tę okazję. Obraz symbolicznie jeszcze raz powitał proboszcz, jedna z rodzin boryszewskiej parafii oraz dzieci.
Mszę świętą poprzedził uroczysty akt zawierzenia miasta i jego mieszkańców Maryi przez burmistrza Piotra Osieckiego. Nawiedzenie jest realizacją Jasnogórskich Ślubów Narodu na pamiątkę 1050-lecia chrztu Polski oraz Roku Miłosierdzia.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Boryszewie była pierwszą w Sochaczewie, którą odwiedził cudowny obraz. Program kolejnych uroczystości we wspólnotach na terenie miasta przedstawia się następująco:
18 marca, godz. 17.00 – Parafia Św. Brata Alberta w Karwowie
19 marca, godz. 17.00 – Parafia Św. Józefa Robotnika w Chodakowie
20 marca, godz. 17.00 – Parafia Narodzenia Matki Bożej w Trojanowie
21 marca, godz. 17.00 – Parafia Św. Wawrzyńca.
UM/ atu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyjazdowe zwycięstwo SKTS
Następny artykułSenior wymusił