Strona główna Iłów Było nie tylko na ludowo

Było nie tylko na ludowo

824
0
PODZIEL SIĘ

W Gminnej Bibliotece Publicznej oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie 8 marca były tłumy. Mieszkańcy mieli problem, co wybrać, gdyż obie gminne placówki prześcigały się atrakcjami i niespodziankami. A wszystko odbywało się równolegle, o tej samej godzinie.

W bibliotece w przygotowanej na tę okazję „Kawiarni pod tulipanem” od samego początku było gwarnie, wesoło i raczej w młodzieżowym duchu. Przybyłe panie powitała Elżbieta Idźkowska, kierownik placówki. Po życzeniach i kwiatach w części artystycznej wystąpiły dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” w Załuskowie.
Dziewczęta przygotowały spektakl „Świat kobiet widziany oczami mężczyzn”, który był zaskakującym obrazem, ukazującym męskie stereotypy i mity na temat żeńskiego świata. Jednocześnie zabawną wizją tego, jak kobiece problemy wyobrażają sobie panowie. Przedstawienie przygotowane zostało pod kierunkiem Ewy Grzywacz. Po grupie teatralnej na scenie pojawiły się śpiewające nastolatki z Załuskowa, przygotowane przez Cezarego Szymczaka. Zaśpiewały stylowe piosenki nawiązujące do spraw kobiet, więc jak najbardziej pasujące do święta. Obie prezentacje bardzo się podobały.
Jednak najbardziej oczekiwanym był występ zespołu folklorystycznego „Grzybowianki”, który przybył z Grzybowa z sąsiedniej gminy Słubice. Zespół w Iłowie jest znany i bardzo lubiany. Tym razem wykonał popularne piosenki i przyśpiewki ludowe.
O tradycyjny, kawiarniany bufet zadbali sponsorzy oraz goście, którzy podzielili się swymi kulinarnymi specjałami. To była pierwsza, tak duża impreza w iłowskiej bibliotece.
– Plany na działalność mamy duże. Wreszcie mamy do tego odpowiednie możliwości lokalowe. Najbliższy jest kiermasz świąteczny. Planujemy też tradycyjne, majowe spotkania z książką – dodaje Elżbieta Idźkowska.
Z kolei GOK postawił w tym roku na koncert sprawdzonych gwiazd. Wystąpiła Joanna Rolewska i Szymon Kowalczyk. Zaprezentowali oni utwory z repertuaru Anny German. Duet pracuje wspólnie od niedawna. Zaś sama Joanna, jak twierdzą iłowianie, to ich wychowanka. Zaczynała karierę w iłowskim GOK jako ośmiolatka. Przybyłe panie obdarowane zostały kwiatami przez wójta gminy Iłów oraz motocyklistów z Grupy Motorowej Aioła z Iłowa. Po koncercie panie mogły skorzystać z porad kosmetycznych, dietetycznych, fryzjerskich.
BN
Fot. GBP Iłów