Strona główna Młodzieszyn Brudna woda z kranów

Brudna woda z kranów

987
0
PODZIEL SIĘ
HELENKA
Mieszkańcy Helenki w gminie Młodzieszyn zaalarmowali 2 marca, że sytuacja z wodą gwałtownie się pogorszyła.
Z kranu leci istna zupa. Woda jest ciemnobrunatna. Próbowałam interweniować w tej sprawie w urzędzie, ale nie mogę dodzwonić się od dwóch dni. Tak źle jeszcze nie było. Miało być lepiej, a jest znacznie gorzej. Nikt nas nie poinformował. Uzyskałam w urzędzie tylko informację, że sieć jest przepłukiwana – dzwoni do redakcji zaniepokojona pani Maria K., mieszkanka Helenki.
„W związku z prowadzoną modernizacją Stacji Uzdatniania Wody w Młodzieszynie, w dniach 2-3 marca br. nastąpi płukanie sieci wodociągowej w miejscowościach: Młodzieszyn, Juliopol, Janów, Justynów, Stare Budy, Leontynów, Skutki, Helenów, Adamowa Góra. Prowadzone prace mogą spowodować utrudnienia w dostawach wody z gminnej sieci wodociągowej, jak również spowodować chwilowe pogorszenie jej jakości w zakresie mętności. W związku z zaistniałą sytuacją oraz pracami niezbędnymi do wykonania, prosimy o ograniczone i racjonalne korzystanie z sieci wodociągowej”– informował mieszkańców Urząd Gminy w Młodzieszynie.
– Robimy, co się da, aby jak najszybciej przywrócić dobrą jakość wody. SUW jest po remoncie i trwa akcja przepłukiwania sieci. Woda powinna być wkrótce na terenie całej gminy dobra, czyli pozbawiona zmętnień i nie powinna być zabarwiona. Prace przy SUW są na ukończeniu – mówił nam 3 marca pracownik sekretariatu Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Młodzieszynie.
Remont w SUW trwał od 20 lutego, a potem przez dwa dni przepłukiwano całą sieć. W tym okresie były ograniczenia w dostawie wody. Mieszkańcy gminy mają jednak nadzieję, że wreszcie skończy się gminny serial z wodą marnej jakości.
Mnie tylko bulwersuje, że nie uprzedzono nas dokładnie o tym, że woda nie będzie nadawać się do konsumpcji. Uważam, że władze gminne na ten czas powinny mieszkańcom podstawić barakowóz z wodą, gdyż nie wszystkich stać, aby kupować wodę butelkowaną – stwierdza mieszkanka Helenki.
BN

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmiana siedziby PZU
Następny artykułKapliczyka w Młodzieszynie