Strona główna Sochaczew gmina Będzie ośrodek zdrowia i apteka

Będzie ośrodek zdrowia i apteka

1107
0
PODZIEL SIĘ
Bielice
W gminie Sochaczew mieszkańcy za dwa miesiące będą mogli skorzystać z nowego ośrodka zdrowia oraz apteki. To efekt przyjęcia przez radnych 21 grudnia na sesji rady gminy uchwały o przekazaniu w trybie bezprzetargowym nieruchomości w Bielicach po byłym lokalu szkolnym.
Nieruchomość ta była niewykorzystana od dłuższego czasu. Zdecydowaliśmy się na jej bezprzetargowe przekazanie chętnemu z przeznaczeniem na Zakład Opieki Zdrowotnej oraz aptekę. Dotychczasowy ZOZ pracował w bardzo trudnych warunkach, w baraku. Teraz dzięki akceptacji tej decyzji przez radnych sytuacja pacjentów w Bielicach znacznie się poprawi. Nowy najemca zadeklarował poszerzenie oferty dla mieszkańców – poinformował Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.
Na ZOZ przeznaczone zostały pomieszczenia o łącznej powierzchni prawie 205 metrów kw. Natomiast na aptekę około 63 metrów kw. Jest to budynek w dobrym stanie technicznym, murowany i ocieplony.
To bardzo dobry pomysł, bo obiekt nie będzie niszczał. Jednak przy zawieraniu umowy z najemcą proponowałbym korektę zamiast półrocznego wypowiedzenia, trzymiesięczne – stwierdził radny Gabriel Krakowiak, a inni poparli go w tej kwestii. Umowa w tym zakresie ma być skorygowana.
– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Dotąd warunki opieki zdrowotnej w baraku były beznadziejne. Cieszę się, że w tak trudnych czasach znaleźli się chętni, którzy chcą prowadzić takie usługi dla mieszkańców. Apteka może jest dobrym interesem, ale na pewno nie ośrodek zdrowia, który szczególnie w tak małych miejscowościach jest sporym wyzwaniem, i na pewno niezbyt opłacalnym. Tym bardziej trzeba wspierać osoby, które podejmują się tego typu działań – podsumował Czesław Ćwikliński, przewodniczący Rady Gminy Sochaczew.
BN
Fot. Bogumiła Nowak
Podpis. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o bezprzetargowym przekazaniu byłej szkoły pod potrzeby gminnej służby zdrowia